ul. Wigilijna 2a, 20-502 Lublin

BLOG

Aktualności

odkurzanie biura
Porady

Jak wydajnie sprzątać w domu? Porady od firmy sprzątającej

Sprzątanie domu to czynność, którą należy wykonywać regularnie, choć najczęściej nie należy do naszych ulubionych zajęć. Wiele osób może mieć problem z utrzymaniem czystości w domu i bardzo często powodem tego stanu rzeczy jest nieodpowiednie przygotowanie oraz rozłożenie priorytetów. W tym artykule skupimy się na tym, jak wydajnie i skutecznie sprzątać dom, aby nie kosztowało to Was dużo czasu i jednocześnie spełniło wymagania nawet najbardziej wymagających domowników i gości. Porady przygotowali specjaliści firmy Przemex. 

Nie zapominaj o odkładaniu rzeczy na miejsce

Przede wszystkim nie powinno się zapominać o odkładaniu rzeczy na miejsce. Jeżeli coś wzięliśmy z półki lub szafki, to należy to od razu odłożyć w to samo miejsce. To bardzo skuteczny sposób na dbanie o porządek, który zaoszczędzi Ci wiele czasu i nerwów. Wyjmowane i pozostawione w nieładzie przedmioty będą się nawarstwiały, co docelowo może doprowadzić do trudnego w ogarnięciu bałaganu. Odkładanie rzeczy na miejsce to nie tylko dbałość o ład, ale także gwarancja, że zawsze będziesz wiedział, gdzie leżą konkretne przedmioty. Nawyk odkładania przedmiotów na miejsce pomoże w utrzymaniu porządku w każdym domu. 

Sprzątanie od góry do dołu

Kolejną ważną radą i jednocześnie zasadą efektywnego sprzątania jest przeprowadzanie całego procesu od góry do dołu. To znaczy, że sprzątamy dane pomieszczenia lub szafki od ich górnych części i stopniowo schodzimy na dół. Jest to efektywny sposób na sprzątanie, ponieważ na końcu czyści się dolne partie, np. podłogę. Gdybyś odwrócił kolejność, to podłoga na koniec sprzątania znów wymagałaby zabiegów pielęgnacyjnych, co automatycznie wydłużyłoby cały proces i dołożyło Ci dodatkowej i niepotrzebnej pracy. Zasada sprzątania od góry do dołu przenoszona jest także na budynki piętrowe i wówczas sprzątanie rozpoczyna się od górnego piętra, a następnie stopniowo schodzi się na dół. 

czyszczenie lustra

Bez planu się nie obędzie

Wpływ na efektywność sprzątania ma także dobrze przygotowany plan. Jeżeli stworzysz się go z wyprzedzeniem, a następnie będziesz realizował, to z dużym prawdopodobieństwem nie będziesz miał większych problemów z zachowaniem porządku w domu. Plan można podzielić na różne okresy, np. plany dzienne, tygodniowe lub miesięczne. W planie dziennym zapisuje się podstawowe zabiegi sprzątające, w tym zmywanie naczyń, odkładanie rzeczy, przecieranie kurzu i ścielenie łóżka. Do planu tygodniowego warto włączyć inne działania, w tym pranie, prasowanie, mycie i odkurzanie podłóg, porządki w szafach i szafkach, lodówce, a także sprzątanie łazienki. W miesięcznym planie umieszcza się czynności, które nie wymagają tak dużej częstotliwości. Z powodzeniem można umieścić w nim: mycie okien, mycie lodówki, czyszczenie piekarnika i pranie dywanów.

Zaangażuj innych domowników

Im więcej rąk do pomocy, tym łatwiej zachować porządek w domu. To sprawia, że warto w proces sprzątania zaangażować innych domowników, np. członków rodziny lub współlokatorów. Wyrobienie u tych osób pozytywnych nawyków i regularności sprawi, że na co dzień dom będzie świecił czystością i przebywanie w nim będzie jeszcze przyjemniejsze. Warto zadbać również o podział określonych obowiązków domowych wśród domowników.

Nie zostawiaj plam na później

Jeżeli tylko zauważysz, że gdzieś pojawiła się plama, to niezbędne jest posprzątanie jej od razu. Może zdarzyć się, że rozlejesz napój, czy też spadną CI resztki jedzenia. Takie zabrudzenia usuwa się od razu, zanim w materiał wejdzie brud i trudniej będzie go usunąć. To nawyk, który warto wpoić każdemu domownikowi. Wszystkie plamy powinny być wycierane niezwłocznie po ich wystąpieniu.

Magiczna zasada 15 minut

Przyjmuje się, że większość codziennego bałaganu można posprzątać już w 15 minut. To sprawia, że powstała magiczna zasada 15 minut, którą warto zastosować w swoim domu. Wydajnym rozwiązaniem jest poświęcenie na porządki każdego dnia kwadransa przed snem, dzięki czemu większość bałaganu się uprzątnie, a rano będziesz budzić się w schludnym domu. W kwadrans można zrobić naprawdę dużo.

Czy warto postawić na profesjonalną firmę sprzątająca?

Jeżeli na co dzień nie macie wystarczająco dużo czasu lub potrzebujecie wsparcia profesjonalistów, np. do sprzątania w przestrzeniach biznesowych, to warto sprawdzić ofertę renomowanych firm. Ciekawym wyborem będzie Przemex, czyli popularna i skuteczna firma sprzątająca z Lublina. Wieloletnie doświadczenie specjalistów firmy sprawia, że bez problemu poradzą sobie oni z najbardziej wymagającymi przestrzeniami. Powyższe porady dotyczące wydajnego sprzątania w domu powstały na bazie ich doświadczenia i wiedzy.

Porady

Jak zapobiegać osadzaniu się kurzu na meblach?

Kurz to największy i bez wątpienia najtrudniejszy przeciwnik każdego z nas. Nie da się go wyeliminować, więc walka jest nierówna. Niemniej jednak nie oznacza to, że powinniśmy się poddać. Kontakt z kurzem może być poważnym problemem dla zdrowia i komfortu życia domowników lub pracowników. Należy więc pozbywać się go regularnie i stale szukać metod, które pozwolą zapobiegać osadzaniu się go na meblach. Chcesz wiedzieć, które metody zapewnią Ci największą efektywność? Więcej szczegółowych informacji o tym, jak powinno wyglądać sprzątanie mieszkań, znajdziesz w poniższym materiale. Sprawdź też, jak może pomóc Ci profesjonalna firma sprzątająca z Lublina.

Dlaczego pozbycie się kurzu jest tak ważne?

Kurz to nic innego jak drobiny naszego otoczenia (tkanin, papieru, naskórka, włosów, czy nawet farb i tynków) i roztocza (mikroorganizmy licznego gatunkowo rzędu pajęczaków). Jest to zatem bardzo poważny alergen, którego nie sposób pozbyć się na stałe – nawet w najbardziej sterylnych, rzadko używanych pomieszczeniach, w których wszystkie meble wykonane są z tworzyw sztucznych.

Regularne odkurzanie powierzchni

Najlepszym sposobem walki z kurzem jest regularne pozbywanie się go zarówno z dywanów, podłóg oraz zasłon, jak i mebli, czy nawet elementów wyposażenia powieszonych nad naszymi głowami (tj. lampy piszące i półki). Jak często odkurzać? W biurach i firmach o stosunkowo dużym natężeniu ruchu (zwłaszcza jeśli przestrzeń biurowa została wyposażona w wykładzinę) należy ścierać kurze przynajmniej raz dziennie (najlepiej po zakończeniu dnia pracy).

Wietrz wszystkie pomieszczenia i zadbaj o odpowiednią wentylację

Cyrkulacja powietrza optymalizuje osadzanie się kurzu, ponieważ jego duża część zostaje odprowadzona przez okna, drzwi i wentylację. Warto więc też zadbać o to, by przy każdym sprzątaniu przecierać kratki wentylacyjne, gdyż kurz zbiera się na nich wyjątkowo szybko – co zauważyć można po mechanizmie wentylacji mechanicznych. Każdy dom, mieszkanie lub biuro należy też wietrzyć codziennie – najlepiej min. 2 razy, np. rano i wieczorem (lub w przypadku firm przed rozpoczęciem dnia pracy i po jego zakończeniu).

Zaplanuj pracę i wykorzystuj wysokiej jakości preparaty

Zależy Ci na tym, by pozbyć się jak największej ilości kurzu w sposób efektywny? Zaplanuj więc sprzątanie z należytą starannością. Zacznij od pomieszczeń umieszczonych w głębi mieszkania i kieruj się do punktu z najlepszą cyrkulacją powietrza (np. pokoju dziennego, w którym możemy otworzyć nie tylko okna, ale i drzwi balkonowe). Pamiętaj też o tym, by odkurzać z góry na dół. Oznacza to, by w pierwszej kolejności ścierać kurze z górnych szafek, lamp i półek, by po chwili (gdy drobiny już opadną) przejść do niższych rzędów i zakończyć na powierzchni podłogi. To samo tyczy się piętr.

Wspomnieliśmy o tym, że kurz lubi unosić się w powietrzu. Jako że są to wyjątkowo niewielkie drobiny pyłu i mikroorganizmy niewidoczne gołym okiem, wystarczy niewielki ruch, by te wzbiły się w powietrze. Chcąc ograniczyć to ryzyko, warto wykorzystywać odpowiednie narzędzia. Jednym z nich mogą być m.in. standardowe wilgotne ściereczki do kurzu, do których wszystkie drobiny będą się perfekcyjnie przyklejać. Nie ma więc ryzyku, że suchy kawałek papieru lub ręcznika papierowego jedynie wzruszy kurz i ten rozniesie się po przestrzeni pomieszczenia. W przypadku dużych powierzchni możesz wykorzystywać specjalne preparaty do czyszczenia wyposażenia wykonanego z konkretnych surowców, np. drewna. Jest to dużo wydajniejsze rozwiązanie, które pozwala optymalizować koszty pracy.

Skorzystaj z usług profesjonalnego zespołu specjalistów

Brakuje Ci czasu na planowanie i realizację założonych celów? Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że nie każdy może lub chce poświęcać każdą wolną chwilę na sprzątanie. Lepiej w tym czasie zająć się relaksem, rozwojem, edukacją lub po prostu spędzeniem chwili z najbliższymi. Warto więc rozważyć opcję współpracy z profesjonalną firmą sprzątającą, która regularnie będzie dbać o to, by kurz nie stanowił problemu dla domowników lub pracowników. Zobacz, co mamy do zaoferowania – ekipa sprzątająca PRZEMEX jest do Twojej dyspozycji, a naszą specjalnością nie tylko mieszkania osób prywatnych, ale i sprzątanie biur. Lublin i jego najbliższe okolice to z kolei region, w którym świadczymy swoje usługi. Jeśli więc masz pytania, zapraszamy serdecznie do bezpośredniego kontaktu.

Porady

W jaki sposób dezynfekować sprzęt biurowy?

Zapewnienie pracownikom odpowiedniego poziomu czystości i higieny miejsca pracy to podstawa, o którą powinien zadbać każdy pracodawca. W Dobie międzynarodowej pandemii COVID-19, tradycyjne sprzątanie i przecieranie mebli może okazać się niewystarczające – zwłaszcza w miejscach, w których specjaliści mają bezpośredni kontakt z klientami i gośćmi. Dezynfekcja jest więc jedną z najważniejszych czynności, o której należy pamiętać. Sprawdź również, co do zaoferowania ma profesjonalna firma sprzątająca. Lublin i okolice miasta to przede wszystkim oferta firmy PRZEMEX. Zobacz więc, jak zespół doświadczonych fachowców może Ci pomóc i przekonaj się, że współpraca w zakresie dezynfekcji sprzętu biurowego podniesie nie tylko ochronę ich zdrowia i życia, ale i morale pracowników.

Meble i narzędzia pracy – jak je dezynfekować?

Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wiele bakterii przenosimy przez bezpośredni kontakt z narzędziami elektronicznymi i jak częsty mamy z nimi kontakt. Wystarczy jedno dotknięcie myszki, klawiatury, drukarki, czy nawet laptopa, tabletu lub smartfona (którego przystawiamy do twarzy). Jako że sprzęt elektroniczny nie przepada za kontaktem z wilgocią i wodą, podczas dezynfekcji urządzeń elektronicznych należy wykorzystywać odpowiednie narzędzia i środki czyszczące.

Środki czystości – postaw na najwyższą jakość usług

Regularność i rzetelność nie przyniesie satysfakcjonujących rezultatów, jeśli przy realizacji dezynfekcji sprzętu biurowego nie zostaną wykorzystane odpowiednie preparaty. W Ofercie sklepów znaleźć można specjalne produkty dedykowane dla urządzeń elektronicznych. Wygodną alternatywą są także specjalne chusteczki, które wcześniej zostały nasączone określonym środkiem chemicznym. Ich ceny bywają jednak stosunkowo wysokie – zwłaszcza w przypadku średnich i dużych przedsiębiorstw, które zapewniają stanowiska stacjonarne przynajmniej kilkudziesięciu pracownikom. W takim momencie idealnym rozwiązaniem będzie współpraca z firmą sprzątająca, która posiada już niezbędny zestaw narzędzi.

Jakich narzędzi używać?

Jeśli firma nie zdecyduje się na zakup nawilżonych chusteczek dedykowanych elektronice (np. ze względu na wysoki koszt), należy zainwestować w ręczny opryskiwacz niewielkich rozmiarów, który zawsze będzie pod ręką. Oczywiście nie wolno zapominać o jednorazowych chusteczkach, które pozwolą na higieniczne przetarcie powierzchni mebla lub sprzętu elektronicznego. Podczas pandemii COVID-19 jest to standard – zwłaszcza w miejscach, w których pracownicy przyjmują klientów w trybie stacjonarnym.

Jak często dezynfekować sprzęt biurowy?

Jeśli urządzenia elektroniczne posiadają kontakt wyłącznie z jedną osobą (co zazwyczaj zdarza się w przypadku laptopów, klawiatur i myszy komputerowych), jednorazowe przetarcie urządzeń i akcesoriów przed rozpoczęciem pracy powinno być wystarczające. Dla sprzętu elektronicznego wykorzystywanego przez wielu specjalistów w firmie (np. kserokopiarek, drukarek lub nawet ekspresów do kawy) warto dezynfekować je kilkukrotnie – w zależności od częstotliwości eksploatacji.

Firmy przyjmujące klientów stacjonarnie, zobligowane są do tego, by szczególnie dbać o czystość i higienę miejsca pracy. Każdy kontakt z potencjalnym interesantem powinien być bezpieczny dla obydwu stron. Oznacza to, że stanowisko pracy musi być zabezpieczone przy pomocy szyby z pleksi, a na terminalach powinny znajdować się jednorazowe foliowe naklejki. Blaty i lady należy regularnie dezynfekować po każdym kontakcie z klientami.

Chcesz mieć pewność, że Twój sprzęt biurowy i meble zostaną odpowiednio zdezynfekowane? Skorzystaj z profesjonalnego wsparcia ekspertów, którzy dysponują nie tylko wiedzą, ale i odpowiednimi narzędziami. Firma sprzątająca PRZEMEX to zespół specjalistów realizujących zadania w obrębie Lublina. Jeśli chcesz poznać pełną ofertę i zakres współpracy, wystarczy skontaktować się z nimi telefonicznie lub mailowo i umówić się na spotkanie. Wejdź na stronę Doczyszczanie.pl i sprawdź, jak PRZEMEX może Ci pomóc rozwiązać problemy związane z dezynfekcją sprzętu biurowego.

Porady

Przygotuj ogród na sezon jesienno-zimowy z poradami specjalistów z firmy sprzątającej!

Czas jesienno-zimowy w naszym ogrodzie to okres, kiedy coraz rzadziej w nim przebywamy. Warto wtedy zadbać o nasz ogród, po dość ciężkim dla niego czasie. W sezonie letnim był narażony na wysokie temperatury i ciężkie, ulewne burze. Fakt, że spędzaliśmy dużo czasu z naszą rodziną np. na trawniku, również nie wpłynął na jego dobrą kondycję. Co należy więc zrobić, aby nasz ogród odpoczął przez zimę? Jakie prace powinniśmy wykonać, aby przygotować go na następny sezon? Jak może pomóc firma sprzątająca? Lublin to przede wszystkim PRZEMEX. Sprawdź, co mamy do zaoferowania. 

Piękny trawnik latem? Zadbaj o niego już jesienią!

Jest wiele prac, które są niezbędne do wykonania, zanim nadejdzie zimna, a nasz ogród zamieni się w śnieżną krainę. Pozornie może się wydawać, że rośliny w naszym ogrodzie same o siebie zadbają, a wszelkie prace ogrodowe należy wykonywać na wiosnę. Nic bardziej mylnego! Zadbanie o ogród po sezonie letnim, to klucz do pięknego ogrodu, którego wszyscy będą Ci zazdrościć.

Jedną z pierwszych i najprostszych rzeczy do wykonania w naszym ogrodzie jest zadbanie o nasz trawnik. Przede wszystkim w pierwszej kolejności musimy zgrabić i usunąć wszystkie liście zalegające na naszym trawniku. Jest to konieczna czynność, gdyż zostawione liście mogą wywołać później pleśń pośniegową. Dochodzi do tego w momencie, kiedy liście zalegają na trawniku i zostają przykryte śniegiem. Sprawiają wtedy, że do naszego trawnika nie dochodzi tlen, co powoduje powstawanie pleśni. Wszystko to może spowodować, że nasz piękny, zielony trawnik zżółknieje, a w najgorszym wypadku może to doprowadzić do jego zamierania.

Kolejną ważną rzeczą, jeśli chodzi o dbanie o nasz trawnik, jest odpowiednie koszenie go. Oczywiście nasz trawnik kosimy tak długo, jak długo rośnie. Ostatnie koszenie naszego trawnika powinniśmy wykonać w drugiej połowie października, choć tak naprawdę ostatnimi czasy takie koszenie często wykonywane jest jeszcze w listopadzie. Dzieje się tak, ze względu na ciągle wydłużający się okres ciepłej i ładnej pogody. Ważne jest, aby wiedzieć, że skoszony trawnik na zimę nie powinien być krótszy niż 4 cm. Jeśli trawa będzie za krótka, może zamarznąć bądź nie będzie w stanie zgromadzić niezbędnych składników pokarmowych, które są potrzebne by pięknie odrosła na wiosnę. Trawnik nie może też być za długi, ponieważ wtedy pod ciężarem śniegu kładzie się na ziemię i łatwo może zgnić.

Trawnik przy domu jesienią. Wysprztąny przez profesjonalną firmę sprzątającą.

Kostka w ogrodzie?

Wielu z nas myśli, że ułożona kostka na ścieżce w naszym ogrodzie nie wymaga później żadnych dodatkowych prac. Niestety tak naprawdę sprawa nie wygląda tak kolorowo. Już po niedługim czasie zauważymy, że spomiędzy kostki wyrastają różnego rodzaju roślinki np. trawa czy mech. Oczyszczanie kostki dla wielu jest dość uciążliwym i mozolnym zajęciem. Dlatego często odkładamy to w czasie, aż w końcu jest już na to za późno bądź w ogólnie nie mamy ochoty się za to zabierać.

Przed zimą dobrze jest także oczyścić naszą kostkę ze wszelkiego zalegającego na niej brudu i różnego rodzaju plam. Mało kto posiada do tego odpowiedni sprzęt, który sprawia, że oczyszczanie staje się szybkie i przyjemne. Najlepsza do takiego oczyszczania jest woda użyta pod dużym ciśnieniem. Wtedy nie tylko łatwo usuniemy brud z kostki, ale nawet rosnący na niej mech. Jeśli nie posiadasz odpowiedniej maszyny, możesz to zrobić po prostu za pomocą dobrej szczotki i wody. Jednak w tym wypadku proces czyszczenia będzie dość ciężki i może się znacznie wydłużyć.

W okresie jesienno-zimowym trzeba też pamiętać o zaimpregnowaniu naszej kostki. Taki zabieg uchroni ją przed wilgocią, której w tym okresie jest dość dużo. Impregnacja pozwoli nam także utrzymać nasz chodnik w czystości przez dłuższy czas. Kostka potraktowana odpowiednim preparatem będzie odporniejsza na brudzenie się.

Konieczna pielęgnacja roślin

Jeśli posiadasz w swoim ogrodzie krzewy, pamiętaj, że o nie również trzeba zadbać. Musisz jednak wiedzieć, że nie wszystkie krzewy potrzebują przycinania w okresie jesienno-zimowym (np. forsycja czy kalina). Jeśli jednak krzewy w Twoim ogrodzie potrzebują przycięcia w tym okresie, nie możesz zrobić tego za późno. Najczęściej przycinanie należy wykonywać w październiku, aby gałązki zdążyły odpowiednio zabezpieczyć się na zimę. Nie jest to praca uwielbiana przez wszystkich, jednak konieczna dla dobra Twojego ogrodu.

Często bywa tak, że pragniesz mieć piękny ogród, ale nie koniecznie masz czas, aby o niego zadbać, bądź kompletnie się na tym nie znasz lub nie masz do tego odpowiedniego sprzętu. Wtedy warto zastanowić się nad rozwiązaniem, które będzie najlepsze dla Ciebie i Twojego ogrodu. Jeśli pochodzisz z Lubelszczyzny, możesz śmiało zwrócić się do firmy sprzątającej z Lublina. Idealną firmą do zadbania o Twój ogród będzie firma sprzątająca PRZEMEX, która oferuje usługi sprzątające w okolicach Lublina. Możesz być wtedy pewny, że dzięki wieloletniemu doświadczeniu, Twój ogród będzie w dobrych rękach i wszystkie prace będą wykonane z najwyższą starannością. To bardzo proste i rozsądne rozwiązanie, które przyniesie Ci same korzyści, a jest na wyciągnięcie ręki.

Porady

Czyszczenie dywanu z psiej sierści – porady od firmy sprzątającej

Pupile domowe traktowane zazwyczaj są przez domowników jako członkowie rodziny. Ich obecność wiąże się jednak z koniecznością częstszego sprzątania z wykorzystywaniem dużo bardziej radykalnych środków. Chcąc pozbyć się psiej sierści z dywanu, koniecznie trzeba sięgnąć po sprawdzone metody i często skorzystać z pomocy innowacyjnych narzędzi.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat sposobów pozwalających na efektywne czyszczenie dywanu, gdy Twój pies gubi sierść? Zapraszamy serdecznie po porady specjalistów, które do przedstawienia ma renomowana firma sprzątająca. Lublin to region fachowców z firmy PRZEMEX. Jeśli więc zastanawiasz się nad podjęciem współpracy ze względu na brak czasu, umiejętności lub narzędzi do samodzielnej realizacji, sprawdź ich ofertę już teraz.

Akcesoria dostępne w sklepach

Duże sklepy zoologiczne dbają nie tylko o zwierzaki, ale i o właścicieli. Dzięki temu znaleźć tam można m.in. akcesoria pomagające podczas sprzątania sierści, np. specjalne rękawice, do których sierść klei się podczas pierwszego kontaktu. Można w tym celu wykorzystać też ściereczki, lecz warto pamiętać o tym, że efekt niekoniecznie będzie satysfakcjonujący – zwłaszcza w okresie zrzucania sierści.

Rolka do ubrań

Jeśli nie po drodze Ci do sklepu zoologicznego, nie planujesz robić zamówienia przez internet w najbliższym czasie, a dostawcy z Twojej okolicy nie posiadają takich gadżetów, nie musisz się tym martwić. Rolka do ubrań doskonale poradzi sobie z problemem – możliwe nawet, że lepiej niż wiele powyższych propozycji akcesoriów. Wystarczy przejechać nią kilkukrotnie po dywanie, by wszystkie włosy przykleiły się do warstwy klejącej. Jest to zatem tani i bardzo uniwersalny sposób czyszczenia dywanu.

Profesjonalne narzędzia

Wszystkie ww. akcesoria są dobrym rozwiązaniem na co dzień. Gdy chcemy jednak pozbyć się sierści widocznej gołym okiem, warto sięgnąć po nieco “grubszy kaliber”. Jedną z takich propozycji jest oczywiście tzw. turboszczotka, która doskonale sprawdza się jako uniwersalne narzędzie pozwalające na sprzątanie mieszkań – nie tylko do czyszczenia dywanów z sierści i innych głęboko zakorzenionych zabrudzeń. Turboszczotka perfekcyjnie sprawdza się przy procesie czyszczenia mebli, tapicerek i innych miejsc lub pomieszczeń. Warto więc inwestować w odkurzacze, które posiadają ją w zestawie lub istnieje możliwość oddzielnego zainwestowania w ten element.

Skoro jesteśmy już przy narzędziach, sam odkurzacz nie jest bez znaczenia. Wysokiej klasy urządzenie zapewniające dużą moc i wielofunkcyjność to niemal podstawa, gdy w naszym domu jest czworonożny pupil. Tego typu konstrukcje oczywiście nie należą do najtańszych, lecz trzeba pamiętać o tym, że jest to inwestycja na lata. Bogato wyposażone zestawy często posiadają szczotki do sierści i funkcję prania. Dzięki nim utrzymanie czystości dywanu powinno być proste i szybkie.

Naturalnie nie wolno zapominać o tym, że dywan to idealne miejsce rozwoju bakterii i innych szkodliwych dla zdrowia mikroorganizmów – a jeśli w domu jest pupil, problem stosunkowo mocno się nasila. Należy więc zadbać o to, by regularne pranie dywanów przy pomocy profesjonalnych środków piorących. Jeśli na to także brakuje Ci chęci lub czasu, pralnia dywanów i eksperci z profesjonalnymi narzędziami firmy PRZEMEX, zagwarantują Ci najwyższą jakość oferowanych usług. Podczas prania dywanu zabite zostaną wszystkie żyjące w tkaninach mikroorganizmy, co z kolei podnosi też poziom higieny otoczenia i bezpieczeństwa domowników. Warto więc korzystać z tego typu usług stosunkowo regularnie – szczególnie w salonach i sypialniach, gdzie często korzystamy z dywanów posiadających długie włosie.

Nie czekaj i zobacz, co mamy do zaoferowania. Kontaktując się z nami, możesz liczyć na kompleksowość usług. Pranie dywanów to zaledwie wierzchołek naszych możliwości, dlatego z przyjemnością zaproponujemy Ci wiele innych usług, które pomogą utrzymać odpowiedni poziom czystości w Twoim domu, mieszkaniu lub firmie.

Porady

Jak zadbać latem o tereny zielone przy domu?

Tereny zielone przy domu to prawdziwa wizytówka każdego gospodarza. Od poziomu ich zadbania w dużej mierze zależy to, jak oceniają Cię sąsiedzi oraz goście. Sprzątanie terenów zielonych i ich staranna pielęgnacja, wpływają również na codzienne samopoczucie domowników. W takiej atmosferze dużo efektywniej się odpoczywa oraz żyje, a w przydomowym ogródku można zaaranżować również praktyczną strefę wypoczynku, która sprawdzi się w ciepłe dni. Jak dbać latem o zieleń przy domu?

Jakie rodziny sprawdzają się przy domu?

W przydomowej przestrzeni bardzo często stawia się na zieleń. Klasycznym i najprostszym w utrzymaniu wyborem jest trawnik. Wpływa on nie tylko na estetykę projektu domu, ale również świetnie sprawdza się podczas zabaw z dziećmi na świeżym powietrzu lub odpoczynku. Poza trawnikiem, w przydomowych ogródkach możemy spotkać również kwiaty, które pięknie kwitną w okresie letnim. Upiększają dom, a ścięte i wsadzone do wazonu w salonie, dodatkowo wypełnią tą przestrzeń kolorami i zapachami.

Popularnym wyborem wśród domowników są również klomby oraz drzewka i krzewy ozdobne, które również potrzebują niezbędnej pielęgnacji. Niezależnie od tego, na co postawicie, kluczowym aspektem jest odpowiednia dbałość o przydomowe tereny zielone i eksploatacja ich zgodnie z przeznaczeniem. Latem, rośliny narażone są intensywne użytkowanie, zwłaszcza, gdy mówimy o trawnikach i kwiatach. W związku z tym, ich kondycja będzie słabsza i trochę więcej trudu zajmie nam jej poprawienie. Mimo wszystko warto, ponieważ piękne tereny zielone przy domu to duma każdego gospodarza. Jak o nie zadbać?

Przede wszystkim liczy się regularność

Rośliny potrzebują przede wszystkim regularnej pielęgnacji. Latem rośliny narażone są na działanie warunków atmosferycznych takich jak upały i burze. Również latem spędzamy w przydomowym ogrodzie więcej czasu, co musi bezpośrednio wpłynąć na kondycję terenów zielonych. W przypadku trawników, kluczowe będzie regularne ich podlewanie oraz strzyżenie. Pamiętaj jednak o tym, że zieleń latem powinno podlewać się wczesnym rankiem lub późnym wieczorem. Te pory nie są przypadkowe, ponieważ podlewanie zieleni w ostrym, letnim słońcu w trakcie dnia może doprowadzić do spalenia roślin i negatywnego wpływu na ich estetykę oraz żywotność. Zasada ta dotyczy się również kwiatów i krzewów.

Niektóre rośliny wymagają przycinania. Powinniśmy o to zadbać wcześniej, aby umożliwić im prawidłowy wzrost. W przypadku roślin wielosezonowych, po ich przekwitnięciu warto zadbać o ich zimowanie. Jednoroczne rośliny możesz z powodzeniem usunąć z ogrodu, aby w kolejnym sezonie posadzić nowe. Przy regularnej i starannej pielęgnacji, piękną przydomową zielenią będziesz mógł cieszyć się przez lata. Wpłynie to korzystnie na jakość Twojego życia i samopoczucie, a także stanie się Twoją prawdziwą wizytówką. Przecież każdy właściciel domu marzy o tym, by jego projekt został doceniony.

Zadbaj sprzątanie przydomowej zieleni

Oprócz regularnej pielęgnacji, nasza zieleń potrzebuje również sprzątania. Powinieneś niezwłocznie usuwać z niej śmieci, które pozostawione zostały przez domowników lub dostały się tam w wyniku działań atmosferycznych. Warto zadbać również o systematyczne pielenie i usuwanie zeschłych liści i gałęzi, które wpływają na estetykę ogrodu oraz mogą być niebezpieczne. Niestety nie zawsze masz wystarczająco dużo czasu, aby zadbać o wszystko od A do Z. Wówczas z pomocą może Tobie przyjść profesjonalna firma sprzątająca, która pomoże Ci zadbać o naszą przydomową zieleń nie tylko latem, ale również przez cały rok.

Jeżeli w okolicy nie znajdziesz firmy, która specjalizuje się tylko w dbaniu o ogrody i przydomową zieleń to nic straconego. Takie usługi oferują również firmy, na przykład firma Przemex. To doświadczeni specjaliści, którzy pomogą również w usuwaniu mchów i zanieczyszczeń przy domu i na domowej elewacji, a do pracy wykorzystują profesjonalny sprzęt i bezpieczne dla ludzi i roślin preparaty. Regularna współpraca z taką firmą sprawi, że Twoja przydomowa zieleń będzie zachwycała, a czas spędzony przy domu będzie wyjątkowy dla każdego z domowników i gości. Skorzystanie z pomocy firmy zewnętrznej to doskonały pomysł, nie tylko dla ludzi, którzy żyją w wysokim tempie. To po prostu wygodne i sprawdzone rozwiązanie, na które możesz zdecydować się w każdej chwili.

Porady

Sprzątanie po remoncie – jak zrobić to odpowiednio?

Remont mieszkania lub domu to wymagające zadanie. Wówczas musisz liczyć się nie tylko z pracami przygotowawczymi oraz samym remontem. Kolejnym ważnym krokiem będzie staranne i bezpieczne sprzątanie po remoncie Lublin, które czasem w domowych warunkach może zająć nawet kilka dni. Wszystko zależy od skali prac remontowych oraz stopnia zabrudzenia. Odpowiednie zabezpieczenie remontowanej przestrzeni minimalizuje poziom zanieczyszczenia wnętrz, jednak zawsze musimy się z nim liczyć. Jak zatem odpowiednio posprzątać po remoncie domu lub mieszkania?

Zadbaj o przygotowanie niezbędnego sprzętu do sprzątania

Do sprzątania po remoncie koniecznie trzeba się przygotować. Powinieneś zacząć od przygotowania niezbędnego sprzętu i preparatów, dzięki którym będziesz mógł przeprowadzić cały proces. Do takich prac nie powinno używać się domowego odkurzacza i przedmiotów, które używamy na co dzień. Jednym z kluczowych sprzętów będzie odkurzacz przemysłowy, który można wypożyczyć z firm sprzątających lub remontowych. Jest on zdecydowanie bardziej wydajny i przygotowany do usuwania zanieczyszczeń w postaci poremontowego pyłu, czy też kawałków gruzu. Poza odkurzaczem niezbędne jest wyposażenie się w szczotki do sprzątania, które będą wystarczająco wytrzymałe. Możesz liczyć się z tym, że po sprzątaniu po remoncie, nie będą one już nadawać się do ponownej eksploatacji. Kolejne praktyczne narzędzie do sprzątania to mop z wiadrem. 

Ponadto warto przygotować ściereczki, ręczniki papierowe oraz worki na śmieci, gdzie będziemy wrzucali zanieczyszczenia. Oprócz narzędzi, niezbędne jest również posiadanie chemii gospodarczej, która pomoże nam dokładnie posprzątać. Na rynku bez trudu znajdziesz wydajne i stosunkowo tanie preparaty, dzięki którym będziesz w stanie przeprowadzić prace porządkowe we własnym zakresie. Zawsze dbaj o swoje bezpieczeństwo, dlatego używaj rękawic do sprzątania oraz nie spiesz się. Przydatna może być również maseczka, która ochroni Cię przed kurzem i pyłem. 

Jak sprzątać o remoncie krok po kroku – praktyczne wskazówki

Warto zapoznać się z trzema praktycznymi wskazówkami, które usprawnią każde sprzątanie po remoncie. Oto one:

 • Najpierw sprzątaj na sucho

Swoje sprzątanie powinieneś zacząć na sucho. Najpierw wynieś większe elementy gruzu i innych śmieci, które zostały po remoncie. Następnie zadbaj o usunięcie mniejszych elementów, w tym kawałków gruzu, kurzu oraz pyłu. Do tego wykorzystasz odkurzacz przemysłowy oraz szczotki. Odpowiednie planowanie i logistyka ułatwią pracę, dlatego sprzątanie zacznij od pomieszczenia najbardziej oddalonego od wyjścia i nieprzechodniego. Z każdym kolejnym pomieszczeniem zbliżaj się do wyjścia z domu lub mieszkania. 

 • Odkurzaj z głową, czyli od góry do dołu 

Odkurzanie domu po remoncie powinniśmy przeprowadzać bardzo rozważnie. Zasada odkurzania od góry do dołu jest uniwersalna i sprawdza się nie tylko po remontach. W ten sposób ograniczamy do niezbędnego minimum zakres ruchów oraz czas sprzątania. Przy zachwianiu tej kolejności może okazać się, że sprzątając górne partie mebli lub parapety, znów zabrudzimy podłogę, która została wcześniej odkurzona. To dokładanie sobie pracy, która może być frustrująca i mało efektywna. 

 • Na końcu umyj remontowane wnętrza

Ostatnim krokiem sprzątania po remoncie powinno być umycie wszystkich przestrzeni. Tu przydadzą się preparaty chemiczne oraz mop i ściereczki, dzięki którym dotrzesz nawet w najtrudniej dostępne miejsca. Przy zachowaniu takiej kolejności, sprzątanie po remoncie będzie dużo prostsze, choć i tak nie będzie należało do najłatwiejszych zadań. W takich sytuacjach warto skorzystać ze wsparcia profesjonalistów. 

czyszczenie lustra

Ile kosztuje sprzątanie po remoncie?

Remont mieszkania jest istotnym przedsięwzięciem, które na dłuższy czas zaburza codzienną rutynę. Nawet najmniejsze odnowienie pomieszczenia wiąże się z powstaniem kurzu, pyłu i innych zanieczyszczeń. Usunięcie tego bałaganu może być niekiedy procesem męczącym i długotrwałym. Potrzebny jest do tego również odpowiedni sprzęt i środki czystości, które umożliwią kompleksowe wyczyszczenie wszystkich zabrudzonych powierzchni.

Sprzątanie po remoncie przeprowadzić można zarówno na własną rękę, jak i z pomocą firmy sprzątającej. Druga opcja świetnie sprawdzi się osobom, które cenią sobie czas i wygodę. Warto zatem zapoznać się z tematem sprzątania po remoncie i usług oferowanych przez specjalistów. Więcej o tym przeczytasz w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury.

Kompleksowe sprzątanie po remoncie – dlaczego jest ważne?

Konieczność wysprzątania mieszkania po remoncie jest kluczowym elementem, który pozwoli cieszyć się pięknym pomieszczeniem. W przypadku gruntownego odnowienia wnętrza, zadanie to może wydawać się nieco przytłaczające. Mimo wszystko etap ten nie powinien być nigdy pomijany.

Aspekt zdrowotny

Każdy remont wiąże się z powstawaniem pyłu oraz innych zanieczyszczeń. Dłuższe wdychanie cząsteczek tego typu jest niebezpieczne dla zdrowia. Szczególnie szkodliwy jest pył wytwarzany z betonu, gipsu i wszelkich farb. Powoduje on uszkodzenia płuc oraz układu oddechowego. Zbyt długa ekspozycja na pyły może wywołać wiele chorób, jak np. zapalenie lub nawet nowotwór płuc.

Podczas remontu należy pamiętać o korzystaniu z zabezpieczenia w postaci maseczki ochronnej. Dodatkowo powinno się unikać zbyt długiej ekspozycji na pyły, nawet jeśli używamy środków ostrożności. Natomiast po zakończeniu wszelkich prac remontowych warto zabrać się za jak najszybsze sprzątanie. Świetnie sprawdzi się do tego specjalny odkurzacz przemysłowy, dzięki któremu pozbędziesz się pyłu nawet z najmniejszych zakamarków.

Estetyka

Kto nie chciałby jak najszybciej cieszyć się swoim świeżo wyremontowanym wnętrzem? Jedyną przeszkodą jest pozostawiony bałagan i zabrudzenia. Pięknie pomalowane ściany wiążą się często z plamami po farbie na podłodze i innych powierzchniach. Zdecydowanie szpecą one odnowiony pokój. Z tego względu istotne jest kompleksowe wyczyszczenie całego pomieszczenia.

Ponadto jeśli planujesz wstawić nowe meble, nie powinieneś tego robić, dopóki wszystkie poremontowe zanieczyszczenia nie zostaną sprzątnięte. Dzięki temu twoje wyposażenie nie będzie miało kontaktu z pyłem, kurzem i innymi zabrudzeniami. W ten sposób unikniesz wszelkich potencjalnych uszkodzeń nowych mebli.

odkurzanie biura

Firma sprzątająca po remoncie

Jeśli nie posiadasz wystarczająco dużo czasu na sprzątanie po remoncie, warto wynająć do tego specjalną firmę. Skorzystanie z zewnętrznej pomocy zdecydowanie odciąży Cię z obowiązku zorganizowania i przeprowadzenia całego procesu. W ten sposób oszczędzisz sobie dodatkowych nerwów i jedyne co Ci pozostanie, to cieszenie się efektami remontu.

Firmy sprzątające posiadają odpowiedni sprzęt, który kompleksowo wyczyści wszystkie powierzchnie. Zatrudniając wykwalifikowaną ekipę sprzątającą, nie musisz także dokupywać specyficznych środków chemicznych. Dodatkowo w czasie, gdy Twoje mieszkanie jest czyszczone możesz zająć się pracą lub też innymi czynnościami. Specjaliści posiadają odpowiednią wiedzę i doświadczenie, dzięki którym sprzątanie przebiegnie w błyskawicznym tempie.

Koszt usługi

Koszt takiej usługi zależy od kilku czynników. Przede wszystkim liczy się ilość pomieszczeń, które wymagają sprzątania, a także ich powierzchnia. Kolejną kwestią jest rodzaj i intensywność zabrudzeń. Na tej podstawie firma ustala liczbę pracowników potrzebnych do wykonania usługi.

Wszystkie powyższe aspekty często się od siebie różnią, dlatego też cena sprzątania po remoncie jest zazwyczaj ustalana w sposób indywidualny. Najlepszym rozwiązaniem, które pozwoli Ci uzyskać więcej informacji, będzie sprawdzenie oferty wybranej przez siebie firmy, a następnie skontaktowanie się z nią.

Dlaczego warto postawić na firmę sprzątającą po remoncie?

Skorzystanie z zewnętrznego wsparcia w procesie sprzątania po remoncie to nie tylko duża wygoda, ale również oszczędność czasu i nerwów. Profesjonalna firma sprzątająca specjalizuje się w takich zadaniach, jak sprzątanie mieszkań po remoncie i posiada do tego niezbędny sprzęt. Profesjonalizm i doświadczenie sprawią, że po takiej usłudze mieszkanie będzie gotowe do urządzenia według własnego uznania. Właściciel w ten sposób jest w stanie zaoszczędzić sporo nerwów i czasu. Z perspektywy może okazać się również, że takie profesjonalne wsparcie będzie również bardziej korzystne finansowo, ponieważ w tym czasie domownicy mogą zająć się innymi rzeczami. 

Wśród sprawdzonych partnerów, którzy pomogą Ci w sprzątaniu po remoncie, znajduje się między innymi firma Przemex. Marka ta posiada niezbędne doświadczenie i sprzęt, dzięki czemu będzie w stanie dokładnie posprzątać nawet po najbardziej złożonych remontach. Jeżeli szukacie wsparcie w tym zakresie, to warto sprawdzić ofertę tej marki. 

czyste biuro po sprzątaniu
Porady

Powrót do pracy w biurze? Zacznij od dezynfekcji!

Po dłuższym czasie pracy zdalnej nadszedł dla wielu osób moment powrotu do pracy stacjonarnej w biurach. To ważny moment nie tylko dla pracowników, ale również pracodawców, którzy oprócz zawodowych obowiązków, powinni również pomyśleć o uprzednim gruntownym sprzątaniu i dezynfekcji pomieszczeń biurowych. Niezależnie od tego, czy zatrudniasz kilka, kilkanaście osób, a może prowadzisz jednoosobową działalność- warto pomyśleć o porządkach.

Jakie czynności porządkowe należy wykonać, sprzątając biuro?

Każda profesjonalna firma sprzątająca posiada pełen wachlarz usług i wyspecjalizowanych pracowników. Nie bez znaczenia są dobrej jakości środki czyszczące, których nie kupi się w zwykłej drogerii. Jeśli chodzi o sprzątanie biur, Lublin może poszczycić się profesjonalną firmą Przemex, która świadczy kompleksowe usługi w zakresie doczyszczania, dezynfekcji i dbania o powierzchnie wewnątrz i na zewnątrz budynku.

Jakie czynności wykonuje firma sprzątająca w pomieszczeniach biurowych? Do podstawowych obowiązków należą:

 • zmywanie podłóg i powierzchni twardych, nie pokrytych wykładziną
 • odkurzanie i pranie – jeśli na podłogach znajdują się wykładziny
 • wycieranie kurzu oraz powierzchni i sprzętów biurowych
 • czyszczenie powierzchni przeszklonych
 • mycie okien, ram okiennych, parapetów
 • mycie drzwi
 • czyszczenie tapicerki meblowej

Firma sprzątająca wszystkie te usługi świadczy na zasadzie współpracy jednorazowej, lub stałej, w zależności od zleceniodawców.

Jak dezynfekujemy pomieszczenia biurowe?

Nie trzeba nikogo przekonywać, jak ważna w dzisiejszych czasach jest dezynfekcja pomieszczeń. Każdy pracodawca, któremu nie jest obojętne zdrowie własne i pracowników, powinien co jakiś czas zdecydować się na dezynfekcję przestrzeni biurowych. Nie tylko zmniejszy to potencjalną szkodliwość wirusów i bakterii, ale także przyczyni się do poprawy atmosfery w biurze, co z pewnością będzie się przekładało na jakość i wydajność pracy. Zmniejszy również poczucie stresu, wywołane świadomością zagrożeń, jakie niesie ze sobą wielogodzinne przebywanie w pomieszczeniach, w których znajdują się bakterie, a czasem grzyb.

Miejsca, które są odwiedzane przez dużą ilość ludzi w ciągu dnia, powinny być dezynfekowane ze szczególną regularnością. Dezynfekcja pomieszczeń, którą wykonuje profesjonalna firma sprzątająca, ma na celu skuteczną walkę z chorobotwórczymi bakteriami, grzybami i wirusami. Specjalistyczne środki chemiczne, przeznaczone do dezynfekcji, wymagają umiejętnego i bezpiecznego stosowania. Dlatego dezynfekcji pomieszczeń dokonuje się, gdy w biurze nikogo nie ma. Prawie wszystkie chemiczne środki grzybo- i wirusobójcze są silne i nieobojętne dla naszego organizmu, dlatego od dezynfekcji do rozpoczęcia pracy w pomieszczeniach powinno upłynąć od kilku do nawet kilkunastu godzin w zależności od zaleceń producenta środków czystości.

Przemex posiada długoletnie doświadczenie związane ze sprzątaniem i dezynfekcją pomieszczeń. Środki, których używa, posiadają wymagane atesty i są w stu procentach profesjonalne, przeznaczone do specjalistycznego użytku. Elastyczne podejście do każdego zleceniodawcy i dopasowanie oferty do indywidualnego klienta, to znaki rozpoznawcze firmy, która wykonuje usługi doczyszczające, dezynfekcję i sprzątanie biur – Lublin. Dezynfekcję mogę zlecić tej firmie sprzątającej klienci z Lublina oraz okolic.

Dlaczego dezynfekcja pomieszczeń jest tak ważna?

Czasami samo sprzątanie, choćby bardzo dokładne, nie wystarcza, by uczynić miejsce pracy bardziej przyjaznym dla samopoczucia i zdrowia pracowników. W dobie walki z wirusem, odkażanie i dezynfekcja są bardzo ważne. Oprócz wirusów istnieje także wiele innych szkodliwych drobnoustrojów, jak choćby grzyby, które powodują poważne schorzenia, atakując układ oddechowy i odporność.

Dlatego, jeżeli już zapadnie decyzja o korzystaniu z usług firmy sprzątającej, warto by do pakietu zleceń dołączyć także dezynfekcję, która pozwoli na uczynienie miejsca, gdzie przebywa się przez co najmniej kilka godzin, bardziej przyjaznym, bezpiecznym i zdrowym.

czyszczenie biurka środkami
Porady

Istota regularnego wycierania kurzu dla alergików – dlaczego to tak ważne?

Wyeliminowanie kurzu z domu lub biura jest niemożliwe – nawet jeśli będziemy starać się codziennie przecierać meble, parapety oraz wyposażenie, sprzątać zakamarki i odkurzać.  Jest to pył, który powstał m.in. z piasku, ziemi, tkanin, czy cząsteczek ciał. Składa się on przede wszystkim z drobnych odpadów organicznych i nieorganicznych oraz mikroorganizmów, które żyją w dywanach, ubraniach, na ludzkiej skórze, czy w sierści zwierząt. Możemy jednak ograniczyć go do absolutnego minimum, co powinno stanowić obowiązek w przypadku alergików. Sprawdź, co i jak należy zrobić.

Dlaczego wycieranie kurzy jest tak ważne dla alergików?

Nie trzeba być specjalistą, by wiedzieć, że obecność kurzu nie jest niczym dobrym dla naszego zdrowia. Chociaż dla wielu z nas jest on obojętny, w praktyce może przyczynić się do poważnych problemów zdrowotnych w przyszłości – lub wczesnego wystąpienia alergii.

Alergicy to osoby silnie reagujące na obecność kurzu w swoim otoczeniu. Zachowanie ich organizmu może okazać się nieprzewidywalne i prowadzić do:

 • natychmiastowego zatkania zatok,
 • bólu głowy,
 • zaczerwienienia skóry,
 • wysypki (przy dłuższym kontakcie),
 • zawrotów głowy,
 • kaszlu lub duszności.

Jest to zatem wysokie ryzyko dla zdrowia, a nawet życia. Jeśli więc prowadzisz biuro i zatrudniasz zespół specjalistów, nie ryzykuj. Zadbaj o to, by osoby odpowiedzialna za czystość pomieszczeń zapewniały profesjonalne usługi sprzątające. Lublin to miejscowość, w której oferta firmy PRZEMEX czeka na Ciebie i Twoją firmę. Skontaktuj się z nami już dziś i ustal szczegóły, zakres prac i termin realizacji.

Jak często wycierać kurze?

Większość osób wyciera kurze średnio raz w tygodniu. W biurach wymaga to większej częstotliwości. Można więc uznać, że standardem jest dwukrotne szczegółowe sprzątanie i wycieranie kurzy. Codzienne przecieraniu podstawowych elementów wyposażenia (np. komputerów, monitorów i biurek) należy uznać za obowiązek.

Należy zaznaczyć, że obecność kurzu w biurach i pomieszczeniach ze sprzętem elektronicznym, będzie do wyższa. Generowanie fal elektrostatycznych przyciąga kurz, co można zauważyć m.in. na ciemnej powierzchni telewizorów.

Oczywiście standardowe wycieranie kurzu to nie wszystko, o czym należy pamiętać. Czyszczenie wykładzin i tapicerki kanap oraz foteli to równie ważna część procesu sprzątania. Kurz potrafi wnikać w strukturę tkanin, co niestety może przyczynić się do reakcji alergicznych – zwłaszcza jeśli w domu są zwierzęta.

Nie zapominaj, że czyszczenie kanap i wykładzin nie powinno polegać wyłącznie na odkurzaniu. Oczywiście jest to podstawa, lecz ze struktur tkanin nie da się wydostać mikroorganizmów i pyłków przy pomocy urządzeń ssących. Niezbędne w tym wypadku jest profesjonalne pranie tapicerki z wykorzystaniem środków piorących oraz właściwych narzędzi.

Jak wycierać kurze?

Najczęściej popełniany błąd to niewłaściwa kolejność wykonywanych czynności. Gdy w pierwszej kolejności odkurzasz podłogę, większość pyłków osadzonych na meblach i wyposażeniu poruszy i uniesie się ze względu na ruch. Najlepiej zatem odkurzyć blaty, sprzęt i meble, by dopiero przy pomocy odkurzacza pozbyć się pyłu z podłogi. Do przecierania stosuj nawilżone chusteczki. Dzięki nim poruszony kurz nie zacznie unosić się w powietrzu i po prostu przyklei się do ich materiału. Standardowe ręczniki papierowe nie są więc najlepszym dostępnym narzędziem.

W biurach lub pomieszczeniach biurowych, w których położona została wykładzina, należy odkurzać min. co drugi dzień. Pozwoli to zachować odpowiedni poziom higieny, a ten przełoży się na satysfakcję i bezpieczeństwo osób przebywających w tych częściach firmy – zwłaszcza gdy chodzi o pracowników, którzy spędzają w nich do 8-10 godzin przez 5 dni w tygodniu. Nie masz czasu na to, by zajmować się odkurzaniem i wycieraniem kurzu w swojej firmie lub domu? Wykorzystaj ofertę, która obejmuje profesjonalne usługi sprzątające. Lublin i okolice to miejsca, w których specjaliści firmy PRZEMEX są w stanie wyręczyć Cię w obowiązkach, dlatego nie ma na co czekać. Pomożemy z każdym problemem i zagwarantujemy Ci najwyższą jakość oraz atrakcyjne ceny.

Porady

Jak prać wykładzinę? Porady od specjalistów

Standardowe czyszczenie wykładzin obejmuje regularne odkurzanie. Ze względu na rodzaj takich wykończeń i materiały, z których są one wykonane, proces sprzątania nie zajmuje dużo czasu – nawet jeśli weźmiemy pod uwagę, że specjaliści lub klienci chodzą po nich w butach, w których weszli do biura z zewnątrz.

Pojawia się jednak pytanie – jak często prać wykładzinę, by prezentowała się ona w sposób zadbany. Przygotowaliśmy kilka wskazówek na temat częstotliwości i metod, które bez wątpienia warto wykorzystać. Nie zwlekaj i sprawdź protipy od doświadczonych specjalistów. 

Jak często prać wykładzinę?

Zacznijmy od najistotniejszej rzeczy, czyli częstotliwości czyszczenia wykładziny. Odkurzać należy ją regularnie. Pranie wymaga jednak więcej czasu, wysiłku i nakładów finansowych.

W przypadku niewielkich biur, gdzie pracuje zaledwie kilku pracowników, pranie wykładzin powinno odbywać się średnio 2-4 razy w roku – w zależności od tempa zabrudzeń, na co wpływ ma ogromna ilość czynników (np. otoczenie w okolicy biura, czy wychodzenie pracowników na papierosa).

Pranie wykładziny – na sucho i mokro

Czy zdajesz sobie sprawę z tego, że do dyspozycji masz dwie metody na pranie wykładzin? Możesz wybrać preparaty i narzędzia, które umożliwią Ci czyszczenie wykładzin na sucho lub mokro. Jak to się odbywa i która opcja jest lepsza? Zobacz, nim podejmiesz ostateczną decyzję.

Na sucho

Zaczniemy od nieco mniej popularnej metody, czyli prania na sucho. Jeszcze do niedawna wydawało się to niemożliwe, lecz dziś dysponujemy wieloma fantastycznymi narzędziami i środkami pielęgnacyjnymi. Z ich pomocą słowo niemożliwe może zostać wykreślone z Twojego słownika – oczywiście jako specjalisty.

Otóż pranie na sucho to metoda suchej piany, kapsułkowania lub bonetowania. Proces czyszczenia polega na naniesienie preparatu i wcieranie go maszyną tarczową w wykładzinę. Gdy wybrany środek czyszczący zaczyna krystalizować się podczas procesu wcierania, wiąże brud. Na końcowym etapie pozostaje tylko odkurzyć pozostałości.

Jak widać, jest to sposób na szybkie wyczyszczenie wykładziny. Dodatkowym atutem jest fakt, że można ją od razu użytkować.

Na mokro

Przy powyższej propozycji prania na sucho, czyszczenie wykładzin na mokro może wydawać się standardem. Podczas tego procesu, środek czyszczący nanoszony jest na powierzchnię wykładziny. Następnie rozpuszcza i wiążę on brud, co pozwala na odessanie go za sprawą ekstraktora. Chociaż pranie wykładzin na mokro gwarantuje o wiele lepsze rezultaty, pomieszczenia biurowe nie nadają się do użytku przez następne kilka-kilkanaście godzin – aż do momentu, w którym wykładzina będzie sucha.

Naturalnie warto zaznaczyć, że obydwie ww. propozycje, można realizować także przy pomocy narzędzi ręcznych. Wystarczy odpowiednia szczotka, gąbka, szmatka i chemia domowa. Niemniej jednak nie jest to najefektywniejszy wariant, dlatego w przypadku biur może sprawdzić się wyłącznie podczas czyszczenia miejscowego (np. plam po napojach itp.).

Akcesoria pozwalające na efektywne czyszczenie wykładzin

Podstawowe narzędzia do prania wykładzin to odkurzacz z funkcją prania. Rodzi się jednak pytanie, czy stosunek wydajności takiego sprzętu do metrażu biura pozwoli na efektywną i zadowalającą realizację powierzonego zadania. Jeśli są to stosunkowo niewielkie pokoje biurowe, nie powinno być z nimi problemu. Może się on jednak pojawić w momencie, w którym do prania jest wykładzina na Open Space, np. w Call Center. W takich momentach obowiązkowym wyposażeniem staje się:

 • przemysłowy odkurzacz piorący,
 • profesjonalna chemia czyszcząca,
 • zabezpieczenia w postaci masek i rękawic,
 • zestaw akcesoriów, np. nasadki.

Kiedy lepiej zamówić usługi profesjonalistów?

Nie masz narzędzi lub czasu na takie czynności? Wolisz skupić się na tym, na czym znasz się najlepiej (np. na prowadzeniu firmy)? Nie marnuj czasu i postaw na profesjonalne usługi sprzątające. Lublin to region, w którym czekają na Ciebie specjaliści z firmy Przemex. Z ich wsparciem zadbasz o czystość swojego biura, bez konieczności inwestycji w drogie narzędzia i środki czyszczące. Nie czekaj i przekonaj się, że nawiązanie współpracy nie musi być skomplikowane.

1 2 3 4

X

509-848-431

info@doczyszczanie.pl

ul. Wigilijna 2a, 20-502 Lublin