PRZEMEX Lublin

Przestrzeń biurowa

Zadbane biuro to wizytówka firmy. Jeśli klient odwiedza potencjalnego usługodawcę lub sprzedawcę w jego lokalu/sklepie, zwraca uwagę na otoczenie i na tej podstawie ocenia poziom prowadzonej firmy. Nie należy oceniać książki po okładce – niemniej jednak czystość miejsca może świadczyć o profesjonalizmie, staranności i dbałości o detale danych specjalistów. Sprawdź zatem, jak duże znaczenie ma sprzątanie biur – nie tylko dla potencjalnych konsumentów i klientów, ale także dla samych pracowników i Twojej efektywności.

Sprzątanie biura jako oznaka profesjonalizmu

Pracownik, który zna wartość swojej pracy, zawsze będzie przykładać się do realizowanych obowiązków służbowych. Jeśli jego otoczenie będzie zadbane, jest to oznaka dbałości o szczegóły, co stanowi nieodłączny element profesjonalizmu. Ciężko wyobrazić sobie, by klient odwiedzał renomowanego eksperta w biurze, w którym panuje nieład i nieporządek. Byłby to pierwszy znak ostrzegawczy mówiący o charakterze pracy danego specjalisty.

Część reprezentatywna to jednak nie wszystko, o czym należy pamiętać. Czyste miejsce pracy to także otoczenie i miejsca, których nie widać na pierwszy rzut oka (np. szuflady, szafki, schowki i różnego rodzaju pomieszczenia socjalne).

Poprawa samopoczucia, która przełoży się efektywność specjalistów

Stan otoczenia ma realne przełożenie na nastrój specjalistów, którzy będą w danym miejscu pracować. Jeśli więc pomieszczenia biurowe są czyste i schludne, osoby przebywające w nich, będą czuć się o wiele swobodniej i przyjemnie. Gdy nic nie będzie rozpraszać ich uwagi i wybijać z rytmu pracy, automatycznie skupią się oni na wykonywanych obowiązkach.

Maksymalizacja koncentracji

Rozkojarzenie pracowników ma realny wpływ na ich wydajność w pracy. Jeśli otoczenie będzie pozostawiać wiele do życzenia pod kątem poziomu czystości, prawdopodobnie spadnie również ich produktywność – a tym samym samopoczucie zespołu. Zapewniając im czyste i zadbane biuro, automatycznie zabierasz elementy, które mogą działać w sposób rozpraszający uwagę, a specjaliści mogą w pełni zaangażować się w realizowane zadanie.

Co to znaczy?

Gdy widzisz obniżenie poziomu wydajności, szukaj w pierwszej kolejności przyczyny w najprostszych miejscach. Większość osób może nie być nawet świadoma tego, jak otoczenie wpływa na ich stan, możliwości i potencjał. Spróbuj więc konsultować zmiany z zespołem i spójrz na to z dystansem. Może okazać się, że usługi sprzątające podniosą efektywność Twoich pracowników lepiej niż premie i bonusy.

Pamiętaj jednak o tym, by nie wymagać od pracowników odkurzania, czy mycia podłóg i szyb. Do ich obowiązków dot. czystości powinno należeć wyłącznie zachowanie odpowiedniego stanu miejsca pracy i sprzątanie po sobie w części wspólnej (np. po posiłku w kuchni itp.). Jeśli Twoje biuro nie należy do dużych i jesteś w stanie samodzielnie ogarnąć większość czynności (np. podstawowe wycieranie kurzy i odkurzanie), warto wykonać te czynności własnoręcznie. Twoje zaangażowanie przełoży się na nastroje pracowników. Szersze usługi (np. mycie wykładziny i tapicerki kanap oraz foteli) należy jednak zlecić ekspertom – podobnie jak generalnie sprzątanie min. raz w miesiącu.

Jak zadbać o biuro?

Jako osoba, która odpowiada za prowadzenie firmy, prawdopodobnie nie masz zbyt dużo czasu na to, by poświęcać go na odkurzanie, mycie podłóg lub okien i wycieranie kurzy. W średnich lub dużych firmach może być to codzienne zadanie, które pochłonie 4-8h. Nie możesz zatem oczekiwać również tego od swoich specjalistów – chyba że zatrudniasz osobę lub ekipę, którzy będą odpowiadać za czystość w biurze.

Co, gdy Twoja firma jest zbyt mała i etatowy pracownik miałby zbyt mało obowiązków nawet na ½ dnia pracy? Rozwiązaniem jest profesjonalna firma sprzątająca. Lublin i PRZEMEX to idealna alternatywa, która pomoże Ci rozwiązać każdy problem związany z utrzymaniem czystości w firmie i pomieszczeniach biurowych. Skontaktuj się i poznaj ofertę już dziś – to nic nie kosztuje!