PRZEMEX Lublin

Znacznik mokra podłoga

Czysta posadzka to najlepsza wizytówka dla firmy lub administracji odpowiedzialnej za dany obiekt. Żeby się o tym przekonać, wystarczy wejść do dowolnego centrum handlowego. Są to miejsce, gdzie ekipy sprzątające stale dbają o nieskazitelną czystość podłogi, co bez wątpienia przyczynia się do dobrego samopoczucia klientów.

Nie każdy przedsiębiorca ma jednak potrzeby jak centrum handlowe. Sprawdź zatem, jak wygląda czyszczenie posadzek w biurowcach, obiektach noclegowych, magazynach itp. Pamiętaj też o tym, że nie zawsze musisz potrzebować pracownika wewnętrznego. W wielu przypadkach outsourcing i usługi sprzątające organizowane przez zewnętrzne firmy przynoszą dużo więcej korzyści.

Sposoby na czyszczenie posadzek – które są najlepsze?

Czyszczenie podłogi możemy podzielić na ręczne lub maszynowe. Warto jednak zastanowić się nad tym, kiedy określona technika przyniesie lepsze rezultaty. Przedstawiamy więc podstawowe różnice i zastosowania.

Mycie i zamiatanie ręczne

Gdy do posprzątania są 2-3 pokoje biurowe, krótki korytarz lub niewielki hol, nie ma sensu inwestować w innowacyjne maszyny sprzątające. Zatrudnianie pracownika etatowego również jest nieopłacalne, ponieważ mycie posadzki w tego typu miejscach, może zająć zaledwie kilka-kilkadziesiąt minut. Nie należy jednak angażować do tego swoich specjalistów, do których należą zupełnie inne obowiązki służbowe. Intratnym i przede wszystkim opłacalnym rozwiązaniem staje się zatem współpraca z profesjonalną firmą sprzątającą.

Maszynowe czyszczenie posadzek

Odpowiadasz (lub robi to Twoja ekipa) za nieco większy i bardziej wymagający obiekt? Nie musisz w tym celu zatrudniać dodatkowych pracowników – wystarczy jednego specjalistę wyposażyć w innowacyjne narzędzia.

Rodzi się zatem pytanie – inwestować w tego typu urządzenia i zatrudniać wewnętrznych pracowników, czy zdać się na outsourcing i korzystać z usług zewnętrznych ekspertów. Naszym zdaniem wszystko zależy od indywidualnej sytuacji. Każda firma posiada w końcu inne potrzeby.

Kiedy ręczne czyszczenie posadzek przestaje być zadowalające? W przypadku wielkometrażowych obiektów, np.:

 • magazynów,
 • hal produkcyjnych,
 • parkingów,
 • centrów handlowych,
 • marketów handlowych,
 • biurowców,
 • lotnisk i dworców.

 

Na liście niezbędnych narzędzi, które sprawdzają się w przypadku ww. obiektów, znaleźć można m.in. takie pozycje, jak np.:

 • szorowarki,
 • polerki,
 • zamiatarki,
 • myjki ciśnieniowe,
 • odkurzacze przemysłowe (również z funkcją prania),
 • urządzenia szorująco-zbierające (pchane lub samojezdne).

Trzeba więc przyznać, że inwestycja w taki zestaw może być naprawdę kosztowna. Czy nie lepiej więc skontaktować się z zespołem, który posiada profesjonalne wyposażenie? Jest to najlepszy sposób na uniknięcie wysokich kosztów inwestycji, czy ewentualnego serwisowania – zwłaszcza w przypadku nowopowstałych działalności, które powinny maksymalizować budżet na kampanie marketingowe itp.

Nie zapomnij o środkach czyszczących

Oczywiście narzędzia to nie wszystko, co powinno znaleźć się w zestawie wykorzystywanym przez zespół odpowiedzialny za czystość posadzki. Koniecznie trzeba wyposażyć pracowników w odpowiednie środki czystości.

Standardowe preparaty czyszczące, które wykorzystywane są jako chemia domowa, prawdopodobnie nie będą zadowalające pod kątem wydajności i rezultatów. Konieczne jest wykorzystanie profesjonalnej chemii przemysłowej, która charakteryzuje się dużo większą efektywnością. Oczywiście należy brać pod uwagę, że tego typu preparaty są o wiele silniejsze i w przypadku nieumiejętnej eksploatacji, mogą być one niebezpieczne. Nie należy zatem korzystać z nich bez wcześniejszego zapoznania się z instrukcją obsługi (np. w kwestii rozcieńczenia ich z wodą w odpowiednich proporcjach) i zabezpieczenia się przy pomocy maski zasłaniającej usta i nos oraz rękawiczek.

Nie masz czasu na samodzielne mycie posadzek? Nie chcesz inwestować w zaawansowane narzędzia pozwalające na maksymalizację efektywności? Nie musisz się tym przejmować. Rozwiązaniem jest outsourcingowa firma sprzątająca. Lublin obsługiwany jest przez zespół specjalistów Przemex. Wystarczy skontaktować się z nimi w celu omówienia realizacji usług.