PRZEMEX Lublin

sprzątanie mieszkań lublin

Obowiązkiem każdego pracodawcy, wynikającym ze standardów BHP, jest zapewnienie pracownikom bezpiecznego, ale także czystego i schludnego miejsca wykonywania obowiązków. Badania dowodzą, że porządek na stanowisku zwiększa efektywność pracownika i wpływa pozytywnie na jego samopoczucie.

Firma Przemex z Lublina dzieli się swoim doświadczeniem i opowiada, na co powinna zwrócić uwagę ekipa sprzątająca podczas sprzątania biura. Poznaj opinię profesjonalistów.

Czym charakteryzuje się profesjonalna firma sprzątająca?

Zlecając firmie sprzątającej sprzątanie powierzchni biurowej, klient będzie chciał mieć pewność, że ma do czynienia z profesjonalistami. Na co na pewno zwróci uwagę przed podpisaniem umowy?

  • Własne środki czystości – rzetelna firma sprzątająca dysponuje własnymi sprawdzonymi i skutecznymi środkami czystości do różnych powierzchni. Powinny być one dobrane do typu zabrudzenia oraz czyszczonego materiału, tak aby go nie niszczyły.
  • Profesjonalny sprzęt i narzędzia – akcesoria i maszyny, z których korzysta firma, powinny być bezpieczne i atestowane. Specjaliści powinni zostać przeszkoleni, jak ich używać w codziennej pracy. Usprawni to wiele zadań, ale także zmniejszy ryzyko wypadku przy pracy.
  • Kompleksowość usług – nawet w powierzchni biurowej jest wiele prac porządkowych, które należy wykonać. Dobra firma sprzątająca powinna mieć szeroką ofertę, która obejmuje np. mycie okien, pranie wykładzin, dezynfekcję powierzchni.
  • Dyspozycyjność – bardzo ważne jest, aby ustalić klarowny plan działania oraz wywiązywać się z terminów. Klient oczekuje, że zlecone prace zostaną wykonane zgodnie z harmonogramem. Niewywiązanie się z powierzonych obowiązków w terminie stwarza ryzyko zakończenia współpracy.
  • Dokładność – wydawać się może, że to sprawa oczywista, jednak niekoniecznie. Profesjonalna firma sprzątająca powinna zwrócić szczególną uwagę na miejsca trudno dostępne i nieoczywiste. Czy przesuwasz doniczki, wycierając parapet? Czy dezynfekujesz klamki? Czy pamiętasz, aby wytrzeć klosze lamp? Jeśli nie, to gwarantujemy, że pracownicy firmy Przemex pamiętają.

Biuro to wizytówka firmy i każdemu przedsiębiorcy zależy, aby było utrzymane w jak najlepszej kondycji. Nikt nie chciałby pracować w brudnej, zaniedbanej przestrzeni, a tym bardziej zapraszać do niej partnerów biznesowych.

czyszczenie biurka środkami

Jakie usługi może obejmować sprzątanie biur?

To, z jakich usług warto skorzystać, zależy tak naprawdę od wielkości i specyfiki biura. Standardowym pakietem jest odkurzanie lub mycie podłóg, w zależności od rodzaju powierzchni oraz wycieranie kurzy.

Dodatkową opcją może być np. czyszczenie elementów ruchomych, pranie tapicerek krzeseł, kanap itp., mycie drzwi i okien. Każdą z tych usług można zamówić z dowolną częstotliwością. Jedną z zalet współpracowania z firmą zewnętrzną jest to, że można umówić się na ogólne sprzątanie biura raz dziennie i na rozszerzone usługi wedle potrzeb.

Wszystkie z powyżej wymienionych usług należą do stałej oferty firmy Przemex w Lublinie.

Sprzątanie biurka – jak zrobić to dobrze?

Chaos na biurku nie sprzyja efektywnej pracy. Bałagan rozprasza i nie pozwala skupić się na konkretnym zadaniu. Utrzymanie porządku w dokumentach leży po stronie pracownika biura. Pomagają w tym specjalne organizery w postaci plastikowych lub metalowych kuwet. Podobnie posegregować można długopisy i zakreślacze. Nie powinny one leżeć na blacie luzem.

Jak może pomóc firma sprzątająca, aby zapanować nad tym chaosem? Profesjonalna firma sprzątająca przede wszystkim posiada markowe środki czystości, które pomogą usunąć kurz na biurku. Mowa tu nie tylko o blacie, ale także o wszystkich stałych elementach wyposażenia, takich jak: monitor komputera, myszka, kable, czy lampka biurkowa.

Doświadczeni pracownicy mają także świadomość, gdzie zbiera się najwięcej kurzu w okolicy biurka. Powinni zwrócić szczególną uwagę na gniazdka elektryczne lub przedłużacze, a także na obudowę monitora. Kurz często zalega też w podajniku na papier do drukarki. Sprzątając trudnodostępne miejsca, firma sprzątająca powinna zachować szczególną ostrożność, aby nie kurzyć w kierunku sprzętu elektronicznego, zwłaszcza komputera. Grozi to jego uszkodzeniem.

Czym czyścić monitor? Sposoby na wyczyszczenie ekranu.

Skoro mowa o sprzęcie elektronicznym, pojawia się kolejne ważne pytanie – czym można czyścić monitor? To bardzo delikatny sprzęt, w dodatku posiada liczne powłoki, które są narażone na ścieranie w wyniku intensywnego tarcia. Czyszczenie monitora komputera powinno więc być przemyślane.

Pracownicy firmy świadczącej usługi sprzątania biur powinni być przeszkoleni z zakresu używania środków chemicznych do delikatnych powierzchni, takich jak ekrany. Nie powinny one zawierać drażniących substancji, np. alkoholu, amoniaku, czy acetonu. Lepsze będą środki oparte na delikatnym detergencie i dedykowane tego typu materiałom. Dzięki temu powłoki ekranu pozostaną w nienaruszonym stanie.

odkurzanie podłogi w biurze

Czyszczenie monitora – jaką ściereczkę wybrać?

Chociaż to, z jakiego materiału wykonana jest ścierka, którą wykorzystujemy do czyszczenia monitora wydaje się być sprawą drugorzędną, to jest to bardzo ważny aspekt skutecznego sprzątania. Warto wybrać szmatkę z mikrofibry lub bawełny.

Materiał musi być miękki i delikatny, aby nie pozostawiać mikrouszkodzeń i zarysowań na ekranie. Szmatki z mikrofibry są najbardziej skuteczne, ponieważ nie zostawiają smug i nie rozmazują brudu. W połączeniu z odpowiednim środkiem czystości radzą sobie także z tłustymi zabrudzeniami.

Oprócz materiałów ważna jest także technika sprzątania. Ekran wyciera się kolistymi ruchami, a ściereczki nie powinno się mocno dociskać. Warto zaznaczyć, że sprzęt należy odłączyć wcześniej od zasilania, aby uniknąć zwarcia w przypadku niekontrolowanego dostania się płynu w niepożądane miejsce.

Pamiętaj, że nie musisz sprzątać sam. Zadbaj o porządek w swoim biurze i skorzystaj z kompleksowych usług firmy Przemex w Lublinie. Ciesz się komfortowym miejscem pracy, a my posprzątamy za ciebie.