PRZEMEX Lublin

Przestrzeń wspólna Microsoft

Standardowe czyszczenie wykładzin obejmuje regularne odkurzanie. Ze względu na rodzaj takich wykończeń i materiały, z których są one wykonane, proces sprzątania nie zajmuje dużo czasu – nawet jeśli weźmiemy pod uwagę, że specjaliści lub klienci chodzą po nich w butach, w których weszli do biura z zewnątrz.

Pojawia się jednak pytanie – jak często prać wykładzinę, by prezentowała się ona w sposób zadbany. Przygotowaliśmy kilka wskazówek na temat częstotliwości i metod, które bez wątpienia warto wykorzystać. Nie zwlekaj i sprawdź protipy od doświadczonych specjalistów. 

Jak często prać wykładzinę?

Zacznijmy od najistotniejszej rzeczy, czyli częstotliwości czyszczenia wykładziny. Odkurzać należy ją regularnie. Pranie wymaga jednak więcej czasu, wysiłku i nakładów finansowych.

W przypadku niewielkich biur, gdzie pracuje zaledwie kilku pracowników, pranie wykładzin powinno odbywać się średnio 2-4 razy w roku – w zależności od tempa zabrudzeń, na co wpływ ma ogromna ilość czynników (np. otoczenie w okolicy biura, czy wychodzenie pracowników na papierosa).

Pranie wykładziny – na sucho i mokro

Czy zdajesz sobie sprawę z tego, że do dyspozycji masz dwie metody na pranie wykładzin? Możesz wybrać preparaty i narzędzia, które umożliwią Ci czyszczenie wykładzin na sucho lub mokro. Jak to się odbywa i która opcja jest lepsza? Zobacz, nim podejmiesz ostateczną decyzję.

Na sucho

Zaczniemy od nieco mniej popularnej metody, czyli prania na sucho. Jeszcze do niedawna wydawało się to niemożliwe, lecz dziś dysponujemy wieloma fantastycznymi narzędziami i środkami pielęgnacyjnymi. Z ich pomocą słowo niemożliwe może zostać wykreślone z Twojego słownika – oczywiście jako specjalisty.

Otóż pranie na sucho to metoda suchej piany, kapsułkowania lub bonetowania. Proces czyszczenia polega na naniesienie preparatu i wcieranie go maszyną tarczową w wykładzinę. Gdy wybrany środek czyszczący zaczyna krystalizować się podczas procesu wcierania, wiąże brud. Na końcowym etapie pozostaje tylko odkurzyć pozostałości.

Jak widać, jest to sposób na szybkie wyczyszczenie wykładziny. Dodatkowym atutem jest fakt, że można ją od razu użytkować.

Na mokro

Przy powyższej propozycji prania na sucho, czyszczenie wykładzin na mokro może wydawać się standardem. Podczas tego procesu, środek czyszczący nanoszony jest na powierzchnię wykładziny. Następnie rozpuszcza i wiążę on brud, co pozwala na odessanie go za sprawą ekstraktora. Chociaż pranie wykładzin na mokro gwarantuje o wiele lepsze rezultaty, pomieszczenia biurowe nie nadają się do użytku przez następne kilka-kilkanaście godzin – aż do momentu, w którym wykładzina będzie sucha.

Naturalnie warto zaznaczyć, że obydwie ww. propozycje, można realizować także przy pomocy narzędzi ręcznych. Wystarczy odpowiednia szczotka, gąbka, szmatka i chemia domowa. Niemniej jednak nie jest to najefektywniejszy wariant, dlatego w przypadku biur może sprawdzić się wyłącznie podczas czyszczenia miejscowego (np. plam po napojach itp.).

Akcesoria pozwalające na efektywne czyszczenie wykładzin

Podstawowe narzędzia do prania wykładzin to odkurzacz z funkcją prania. Rodzi się jednak pytanie, czy stosunek wydajności takiego sprzętu do metrażu biura pozwoli na efektywną i zadowalającą realizację powierzonego zadania. Jeśli są to stosunkowo niewielkie pokoje biurowe, nie powinno być z nimi problemu. Może się on jednak pojawić w momencie, w którym do prania jest wykładzina na Open Space, np. w Call Center. W takich momentach obowiązkowym wyposażeniem staje się:

  • przemysłowy odkurzacz piorący,
  • profesjonalna chemia czyszcząca,
  • zabezpieczenia w postaci masek i rękawic,
  • zestaw akcesoriów, np. nasadki.

Kiedy lepiej zamówić usługi profesjonalistów?

Nie masz narzędzi lub czasu na takie czynności? Wolisz skupić się na tym, na czym znasz się najlepiej (np. na prowadzeniu firmy)? Nie marnuj czasu i postaw na profesjonalne usługi sprzątające. Lublin to region, w którym czekają na Ciebie specjaliści z firmy Przemex. Z ich wsparciem zadbasz o czystość swojego biura, bez konieczności inwestycji w drogie narzędzia i środki czyszczące. Nie czekaj i przekonaj się, że nawiązanie współpracy nie musi być skomplikowane.