PRZEMEX Lublin

Jasna kanapa

Kanapa to podstawowy element wyposażenia, który powinien znaleźć się we wszystkich salonach, poczekalniach, czy nawet biurach. Z jej pomocą możesz zrelaksować się po ciężkim dniu pracy z książką lub ulubionym serialem i spotkać z bliskimi. Biorąc jednak pod uwagę częstotliwość użytkowania tego typu mebli, warto zadbać o odpowiedni poziom jej czystości.

Zastanawiasz się, jak to zrobić i jak często decydować się na pranie? Kanapy posiadają tapicerki ze zróżnicowanych tkanin i materiałów. Należy zatem dostosować systematyczność i rodzaj działań do surowców i ich konstrukcji. Chcesz dowiedzieć się, jak podejść do procesu czyszczenia kanap w sposób efektywny? Szczegóły znajdziesz w dalszej części tekstu.

Regularność czyszczenia tapicerki gwarancją sukcesu

Tapicerka kanapy (szczególnie skórzanej lub z ekoskóry) brudzi się nie tylko od eksploatacji. W tkaniny może również wnikać kurz, który będzie powodować jej sztywnienie i niszczenie. Należy więc systematycznie odkurzać kanapę i na bieżąco pozbywać się plam – najlepiej od razu po ich powstaniu, by nie zdążyły one zaschnąć. W innym wypadku barwniki zawarte w produktach spożywczych (np. napojach, sokach i warzywach) i tłuszcz, wnikną we włókna oraz doprowadzą do nieodwracalnych uszkodzeń. Materiał stanie się przez to mniej elastyczny, bardziej narażony na pęknięcie lub przetarcia i nawet profesjonalne pranie kanapy może nie wyeliminować zmian wizualnych.

Jak to zrobić? Przy pomocy uniwersalnej pianki i delikatnej ściereczki. Uważaj, by nie szorować powierzchni zbyt mocno. Zabrudzone włókna są osłabione, przez co może dojść do uszkodzenia mechanicznego.

Zadbaj zatem o regularność i chociaż raz w tygodniu dokładnie odkurzaj kanapę. Plam spowodowanych przypadkowym wylaniem płynów lub wypadkiem podczas posiłku, pozbywaj się natychmiast – wtedy masz największą szansę na zwycięstwo. Całościowe pranie kanapy powinno odbywać się przynajmniej 1-3 razy w roku.

Jak podejść do tapicerki skórzanej?

Skóra lub ekoskóra potrzebuje szczególnego traktowania ze względu na rodzaj struktury. Koniecznością jest stosowanie wysokiej klasy preparatów przeznaczonych do tego typu surowców. Są one dostępne w postaci płynów, wosków, past lub nawilżonych ściereczek. Dokładne pranie kanapy z tapicerką skórzaną (zarówno ze skóry naturalnej, jak i syntetycznej) wymaga odpowiednich narzędzi.

Znaczenie jakości środków czyszczących – wybieraj wysokiej jakości chemię

Preparaty mają ogromny wpływ na wynik czyszczenia tapicerki. Sprzątanie mieszkań wymaga inwestycji w zróżnicowane środki czystości wysokiej klasy. Chemia przemysłowa oczywiście różni się od produktów dostępnych na sklepowych półkach, gdyż jest ona dużo mocniejsza i gwarantuje większą wydajność. Mimo to należy weryfikować zakres zastosowań, przeciwwskazań i możliwości określonych wyrobów. Dzięki temu dokładniej dobierzesz asortyment do materiału (co może mieć szczególne znaczenie w przypadku tapicerek naturalnych z lnu i bawełny lub delikatnych, np. welurowych).

Warto zauważyć, że domowe metody czyszczenia tapicerek również cieszą się wysokim poziomem efektywności. Na liście sprawdzonych produktów znaleźć można m.in.:

  • sodę oczyszczoną,
  • amoniak,
  • kwasek cytrynowy,
  • mąkę ziemniaczaną.

Chociaż ich efektywność i praktyczne zastosowania są potwierdzone, nie należy oczekiwać od nich wybitnych rezultatów. Środki chemiczne w przypadku trudnych plam (np. tłuszczu i barwników) wypadają dużo lepiej pod względem sprawności.

Samodzielne pranie kanapy kontra usługi realizowane przez firmy sprzątające

Z powyższych akapitów wiesz już, jak należy działać i jakich preparatów używać. Wolisz jednak nie ryzykować lub nie masz czasu, by zająć się tym z należytą starannością i dokładnością? Nie ma problemu. Z przyjemnością zajmiemy się tym zadaniem za Ciebie. PRZEMEX to profesjonalna firma sprzątająca. Lublin to z kolei miasto, w którym nas spotkasz. Podchodząc do zadań zlecanych przez naszych klientów, wykorzystujemy wyłącznie wysokogatunkowe narzędzia i preparaty dostosowane do tkaniny tapicerki. Dzięki temu jesteśmy w stanie zapewnić Ci perfekcyjne rezultaty, bez ryzyka! Nie czekaj i skontaktuj się z nami już dziś. Wspólnie ustalimy dogodny dla CIebie termin realizacji i zakres prac.