PRZEMEX Lublin

czyszczenie podłogi w biurowcu

Opieka nad zachowaniem właściwego poziomu czystości w biurze to obowiązek pracodawcy lub osób odpowiedzialnych za zarządzanie powierzchnią firmy. To od nich zależy forma zatrudnienia specjalisty lub ekipy, których zadaniem będzie sprzątanie i utrzymaniu odpowiedniego stanu pomieszczeń. Warto jednak zastanowić się nad tym, w jakich momentach lepszym rozwiązaniem jest podjęcie współpracy z pracownikiem etatowym, a kiedy więcej korzyści przyniesie współpraca z firmą sprzątającą.

Zadania, które można zrealizować samodzielnie i zlecenia dla ekspertów

Podjęcie współpracy z zewnętrznym zespołem specjalistów oznacza dodatkowe koszty prowadzenia działalności. Warto więc zastanowić się nad tym, które obowiązki można zrealizować samodzielnie, by optymalizować cenę realizacji. Zastanawiasz się nad tym, jaką ofertę zaproponuję profesjonalna firma sprzątająca? Cennik zazwyczaj jest ustalany indywidualnie ze względu na wiele zmiennych. Jeśli więc masz możliwość eliminacji niektórych obowiązków, zrób to. Zaoszczędzisz dodatkowe środki do firmowego budżetu i razie konieczność rozszerzysz pakiet współpracy o te czynności w przyszłości.

Jednorazowe zlecenia i cykliczna współpraca

Nie wszystkie usługi sprzątające trzeba realizować regularnie – zwłaszcza w przypadku niewielkich biur, które rozlokowane są na uboczach miast i nie pełnią one funkcji reprezentatywnej. W takich momentach warto wcześniej ustalić zakres prac, za które odpowiedzialna będzie firma sprzątająca, cennik i ilość przykładowych zadań w określonym terminie, np.: 1-2 razy w ciągu kwartału, półrocza lub nawet roku.

Za jednorazowe realizacje możemy uznać zadania, które zlecane są w trybie nieregularnym. Świetnym przykładem jest m.in.:

Cykliczna współpraca z firmą sprzątającą, opłaca się w momencie, w którym potrzebujesz specjalisty odpowiedzialnego za:

  • odkurzanie,
  • mycie podłóg,
  • mycie okien,
  • wycieranie kurzy,
  • czyszczenie ruchomych elementów wyposażenia wnętrza,
  • pranie tapicerki (krzesła i meble tapicerowane),
  • mycie drzwi,
  • czyszczenie przeszkleń.

Oczywiście każda firma może mieć również niestandardowe wymagania. Należą do nich m.in. takie obowiązki, jak np. dezynfekcja, czyszczenie zmywarki, mycie lodówki itp. Przed podjęciem współpracy należy więc ustalić oczekiwane usługi sprzątające i możliwość ich realizacji.

Czy warto podejmować się długoterminowej i regularnej współpracy z firmą sprzątającą?

Tak. Jest to opłacalna decyzja – niezależnie od wielkości firmy, czy biura. Prowadząc duży oddział (np. wynajmujący całe piętro w biurowcu), otrzymujesz codzienne wsparcie profesjonalistów i nie musisz obawiać się, że zatrudniony przez Ciebie specjalista rozchoruje się lub skorzysta z urlopu. W przypadku współpracy z zewnętrzną firmą sprzątającą, przyśle ona na miejsce innego fachowca na tymczasową lub stałą zmianę. Nie musisz więc obawiać się o czystość biura i nagłe wypadki.

Jak to wygląda w przypadku małych firm i przedsiębiorców wynajmujących pomieszczenie biurowe? Warto podjąć decyzję o cyklicznych zleceniach (np. na odkurzanie i ścieranie kurzy 1-4 razy w miesiącu).

Brak niezbędnych narzędzi? Profesjonalne usługi sprzątające to rozwiązanie problemu

Kolejną zaletą współpracy z zewnętrzną firmą sprzątającą jest posiadanie przez zespół specjalistów własnych narzędzi. Nie musisz zatem martwić się o ścierki, środki chemiczne, czy nawet podstawowe narzędzia (np. wózki i odkurzacze). Oczywiście zawsze istnieje możliwość porozumienia, w którym to zleceniodawca będzie udostępniać swój sprzęt i akcesoria. Może być to kolejnym powodem do negocjacji w trakcie poszukiwań ekip i specjalistów realizujących usługi sprzątające.

Chcesz dowiedzieć się, jak może pomóc Ci profesjonalna firma sprzątająca? Lublin, ul. Al. Spółdzielczości Pracy 115A – specjaliści PRZEMEX czekają na kontakt od Ciebie. Nie zwlekaj i zacznij współpracę już dziś.