PRZEMEX Lublin

Tereny zielone przy domu

Pierwsze roztopy śniegu to doskonały sygnał dla przedsiębiorców i osób odpowiedzialnych za czystość lub design terenów zielonych, że czas zastanowić się nad przygotowaniem obiektu firmy lub instytucji do lata. Wczesna wiosna jest z kolei najlepszym momentem, by pozbyć się tzw. zanieczyszczeń zimowych i zaplanować zakres prac, które pozwolą cieszyć się estetycznym i eleganckim designem terenów zielonych.

Na czym polega sprzątanie terenów zielonych? Czego można oczekiwać od specjalistów i jak wykorzystać dostępny potencjał w sposób maksymalny? Sprawdź, nim postanowisz samodzielnie zająć się organizacją obowiązków. Lepiej zlecić to zadanie fachowcom. Zaoszczędzisz w ten sposób mnóstwo czasu, pracy i nerwów.

Dlaczego przygotowanie i sprzątanie terenów zielonych to tak istotne zadanie?

Tereny zielone są wizytówką dla średnich i dużych firm, które dbają o każdy aspekt wizerunku profesjonalisty. Jest to świadectwo dbałości o detale, co w przypadku biznesu ma ogromne znaczenie. Oczywiście sprzątanie terenów zielonych to podstawa niezależnie od rodzaju nieruchomości – nawet jeśli są to posesje państwowych instytucji rządowych, czy prywatne ogrody o ponadprzeciętnych rozmiarach.

Zostańmy jednak przy działalnościach gospodarczych, instytucjach państwowych (np. urzędach) i obiektach uznawanych za strefę publiczną (np. centra handlowe). Gdy klienci, interesanci, inwestorzy lub pracownicy będą mieć kontakt z zadbaną strefą zieloną, od razu zauważą podejście przedsiębiorcy lub spółki do dbałości o detale. Zazwyczaj budzi to zaufanie i pozytywne reakcje.

Podsumowując: Kiedy klient udaje się do galerii handlowej wokół której zaaranżowane zostały tereny zielone i są one zadbane z należytą starannością, będzie on o wiele chętniej wracać do danego obiektu na zakupy. Z kolei kontrahenci i inwestorzy widząc równomiernie przystrzyżony trawnik oraz wysoki poziom estetyki terenów zielonych wokół firmy, zbudują wizerunek działalności w dużo pozytywniejszy sposób – co realnie przełoży się na wynik dalszych ustaleń, transakcji i samej współpracy.

Zakres prac, o którym warto pamiętać

Zastanawiasz się nad tym, w jaki sposób ekipa sprzątająca może pomóc Ci utrzymać tereny zielone w zadowalającym stanie? Do podstawowego zakresu prac, zaliczyć możemy m.in.:

  • koszenie trawników (realizowane regularnie),
  • zamiatanie chodników (realizowane regularnie),
  • pielenie rabat z kwiatami,
  • dokładne przycinania krzewów,
  • usuwanie chwastów z kostki brukowej w sposób precyzyjny,
  • czyszczenie i impregnację kostki brukowej przy pomocy profesjonalnych narzędzi oraz wyselekcjonowanych środków czyszczących,
  • grabienie i zamiatanie liści,
  • odśnieżanie chodników w sezonie zimowym.

Warto zauważyć, że każdy klient może mieć zróżnicowane potrzeby i oczekiwania. W takich sytuacjach wystarczy skontaktować się z zespołem PRZEMEX. Ustalenie indywidualnych i nieszablonowych obowiązków oraz realizacji jest oczywiście możliwe. Warto więc skontaktować się z nami osobiście. W ten sposób szybko znajdziemy złoty środek, który perfekcyjnie sprawdzi się w przypadku działalności, za którą odpowiadasz.

Profesjonalna firma sprzątająca kontra ogrodnik

Gdy pojawia się temat sprzątania terenów zielonych, koszenia trawników, czy przycinania krzewów, wiele osób od razu myśli o ogrodnikach. Oczywiście większość z nich posiada w ofercie tego typu usługi, lecz korzystając z pomocy ekspertów zajmujących się sprzątaniem, możesz liczyć na dużo większy zakres prac, np. usuwanie chwastów i czyszczenie kostki brukowej – nawet z bardzo trudnych zabrudzeń w postaci plam ze smarów, olejów, paliw itp.

Jak widać, słusznym wyborem jest profesjonalna firma sprzątająca. Lublin jest wspaniałym i zielonym miastem, więc warto zadbać o to, by tak pozostało. Jeśli szukasz wsparcia ekspertów, którzy do realizacji zadań wykorzystują jedynie innowacyjne i bezpieczne narzędzia, nie czekaj i skontaktuj się z zespołem PRZEMEX. Im szybciej zaczniemy działać dla dobra Twojej nieruchomości, tym szybciej zauważysz realne efekty naszej pracy.