PRZEMEX Lublin

Pracowanie siedząc na dywanie

Dywany to nieodłączny element komfortowych mieszkań. Zapewniają one izolację przed twardymi i zimnymi podłogami, poprawiają akustykę pomieszczeń i zmieniają aranżację w sposób przyjemny dla gości oraz lokatorów. Warto więc zadbać o to, by dywan w Twojej sypialni, salonie lub każdym innym pomieszczeniu, prezentował się w sposób elegancki i schludny.

Jak zadbać o jego stan i wygląd? Koniecznością jest regularne czyszczenie dywanów. Lublin to miasto o dużym potencjale i ogromnych możliwościach. Jeśli zatem chcesz skorzystać z pomocy doświadczonych specjalistów, zespół PRZEMEX jest do Twojej dyspozycji. Chcesz dowiedzieć się, jak pranie i czyszczenie dywanów wygląda w praktyce? Przygotowaliśmy więc kilka istotnych informacji i umieściliśmy je w poniższym materiale. Skorzystaj z naszych podpowiedzi lub skontaktuj się z nami już teraz.

Czyszczenie dywanów to nie tylko odkurzanie

Regularne odkurzanie to standard zapewniający czystość dywanów. Zanieczyszczenia, piasek, okruchy, włókna tkanin odzieży, a nawet kurz i mikroorganizmy doskonale czują się w środowisku oferowanym przez dywan – zwłaszcza jeśli jest to produkt długowłosy. Jak często odkurzać? Teoretycznie zależy to od częstotliwości użytkowania, ilości domowników, czy rodzaju pomieszczenia, w którym dany dywan jest wykorzystywany. W każdym razie – im częściej znajdujesz czas na odkurzanie, tym lepiej.

Nie zapomnij o praniu dywanów – w końcu mają one również kontakt z innymi zabrudzeniami, np. potem, żywnością, napojami itp. Problemem może być zatem wilgoć panująca w danym obiekcie. Dlaczego? Ponieważ dywan chłonie ją z otoczenia i tym samym tworzy perfekcyjne warunki dla rozwoju bakterii, grzybów, pleśni i innych szkodliwych mikroorganizmów. Miejscowe pranie dywanów przy pomocy ogólnodostępnych preparatów to sposób pozwalający pozbyć się plam – co nie znaczy, że całościowa usługa jest zbędna. Wręcz przeciwnie, pranie dywanów powinno być oczywistością.

Jak często prać dywan? Nie przejmuj się, nie musi być to tak systematyczne, jak ww. odkurzanie. Jednorazowe pranie dywanu co ok. 6-12 miesięcy jest w pełni wystarczające – szczególnie jeśli usługa została zrealizowana przez ekspertów, którzy wykorzystali specjalistyczne narzędzia i wyselekcjonowane preparaty.

Narzędzia i akcesoria wykorzystywane do czyszczenia dywanów

Wyobraź sobie sprzątanie biur i mieszkań bez takich elementów wyposażenia, jak wysokiej klasy wydajny odkurzacz. Warto jednak zauważyć, że odkurzacze dzielimy na zróżnicowane kategorie ze względu na konstrukcje, które oferują mnóstwo innowacyjnych trybów lub funkcjonalności. Najlepszym przykładem są m.in. odkurzacze:

  • suche,
  • pionowe,
  • mokre,
  • parowe
  • piorące,
  • specjalistyczne
  • automatyczne.

Który z nich wybrać? Mogłoby wydawać się, że standardowe odkurzacze suche to podstawa. Mimo to warto posiadać urządzenia parowe i piorące. Z ich pomocą czyszczenie dywanów (i tapicerek kanap lub foteli) będzie o wiele bardziej efektywne. Wysoka temperatura pary zabije większość mikroorganizmów żyjących w dywanach lub tapicerkach. Dzięki temu będą one o wiele bardziej higieniczne i bezpieczne dla zdrowia domowników lub gości – zwłaszcza w przypadku alergików.

Nie zapomnij o akcesoriach. Ssawki, szczotki, końcówki, rury ssące i filtry nie tylko będą mieć realny wpływ na poprawę komfortu, ale także przełożą się na efekt Twojej pracy. Jeśli chcesz inwestować w nieco bardziej zaawansowany sprzęt lub nowoczesne urządzenia, sięgnij od razu po zestaw komponentów, który będzie z nim w pełni kompatybilny.

Standardowa chemia i profesjonalne środki czyszczące

Stosowanie nieodpowiedniej chemii może prowadzić do zniszczenia struktury tkaniny, z której wyprodukowany został dywan. Należy więc sprawdzić zastosowania konkretnych preparatów lub informacje dot. przeciwwskazań. W sklepach i marketach dostępne są również tzw. środki piorące uniwersalne. Lepiej ich jednak unikać – głównie ze względu na różne zachowania materiałów (np. lnu, bawełny, tkanin syntetycznych itp.) na kontakt z chemią.

Pamiętaj również o tym, by podchodzić do procesu czyszczenia dywanu z należytą starannością i delikatnością. Nieostrożne użytkowanie preparatów czyszczących, narzędzi i akcesoriów może prowadzić do powstania mało estetycznych zmian wizualnych lub osłabienia konstrukcji – przez co dywan ulegnie zniszczeniu. Jeśli nie jesteś pewny/a swoich umiejętności, warto korzystać z usług, które do zaoferowania ma profesjonalna firma sprzątająca. Lublin to miasto, w którym załoga PRZEMEX czeka na Twój kontakt. Nie zwlekaj i zadzwoń lub napisz już teraz.