PRZEMEX Lublin

maszynowe czyszczenie mycie podłóg

Kostka brukowa to niezwykle popularny rodzaj nawierzchni. Łączy ona trwałość i efektywność w jednym. W zależności od jej rodzaju i sposobu użytkowania, powinna być czyszczona i sprzątana – im regularniej, tym lepiej. Zadbana i zaimpregnowana kostka brukowa nie wymaga wielkiego nakładu pracy. Jeżeli jednak nie radzisz sobie z samodzielnym sprzątaniem powierzchni wyłożonej kostką, najlepiej zdecydować się na profesjonalne usługi firmy Przemex – jest to profesjonalna firma sprzątająca. Lublin to miasto, w którym świadczą oni swoje usługi.

Kostka brukowa – z jakimi rodzajami mamy do czynienia i w jaki sposób je czyścić?

Kostka brukowa idealnie się sprawdza jako powierzchnia podwórka, świetnie wygląda również w ogrodowych alejkach, tworząc efektowne wizualnie i bardzo wytrzymałe rozwiązanie.Może być impregnowana lub nie, przy czym czyszczenie kostki brukowej impregnowanej to stosunkowo łatwą czynnością – jeżeli wykonuje się je regularnie, a na kostce nie występują trudne przebarwienia, wystarczy woda z odrobiną detergentu i szczotka do zamiatania. Mycie kostki brukowej nieimpregnowanej może być trudniejsze i wymagać większego nakładu pracy oraz innych narzędzi.

Betonowa kostka brukowa może być jedno lub dwuwarstwowa, przy czym jednowarstwowa wytworzona jest z jednego rodzaju betonu, zaś dwuwarstwowa złożona jest z warstwy konstrukcyjnej i wykończeniowej (pierwsza odpowiada za wytrzymałość, druga za fakturę). Można również zdecydować się na kostkę z betonu porowatego – to rozwiązanie zalecane szczególnie w miejscach, gdzie ważne jest odprowadzanie wody z nawierzchni. Kostka jest odporna na wilgoć i mróz, ale zdarza się, że zaczynają tworzyć się na niej przebarwienia, lub plamy, np. olejów z pojazdów. W przypadku takich plam należy pamiętać, by umiejętnie je wyczyścić, zamiast rozprowadzać dalej (dlatego trzeba uważać podczas czyszczenia kostki brukowej myjką ciśnieniową).

Czyszczenie kostki brukowej – co jest absolutnym minimum dbania o ten rodzaj nawierzchni?

Kostka brukowa dobrej jakości może służyć bardzo długo, nawet do pięćdziesięciu lat. Dbanie o nią nie jest trudną czynnością, ale regularnie powinno się wykonywać co najmniej kilka czynności: często zamiatać nawierzchnię, zmywać ją wodą, starać się na bieżąco walczyć z zabrudzeniami. Zaniedbana kostka brukowa wymaga profesjonalnego sprzątania. Kostka jest odporna na niskie temperatury i lód, ale odśnieżając ją i usuwając lód trzeba pamiętać, żeby nie używać do tego zbyt ostrych narzędzi.

Mycie kostki brukowej – a może zlecić to ekspertom?

Z pewnością czyszczenie kostki brukowej to czynność, z którą można poradzić sobie samodzielnie, jednak gdy powierzchnia jest duża i nieco zaniedbana lub po prostu nie ma się czasu ani odpowiednich narzędzi, warto zastanowić się nad skorzystaniem z usług fachowców. Znana z indywidualnego podejścia do potrzeb klientów firma sprzątająca Przemex posiada odpowiedni sprzęt i atestowane chemiczne środki czystości do czyszczenia różnego rodzaju powierzchni. Zlecenie sprzątania kostki brukowej fachowcom, to doskonały sposób na utrzymanie powierzchni w jak najlepszym stanie, bez obawy, że coś zostanie zrobione nie tak jak trzeba i w efekcie bardziej zaszkodzimy, niż pomożemy zachować dobry stan nawierzchni.

Zakres usług w sprzątaniu kostki brukowej profesjonalnej firmy doczyszczającej

Firma sprzątająca oferuje czyszczenie kostki brukowej zarówno indywidualnych klientów, jak i instytucji. To nie tylko usługa sprzątania i czyszczenia powierzchni, ale również impregnacja odpowiednimi atestowanymi preparatami. A do zwykłych czynności związanych z myciem kostki brukowej, należą między innymi:

  • usuwanie zwykłych zabrudzeń, jak kurz, pył itp.
  • usuwanie plam z oleju z pojazdów
  • usuwanie zabrudzeń z benzyny
  • czyszczenie plam z różnego rodzaju farb i lakierów
  • usuwanie zabrudzeń związanych z przyklejaniem się do kostki śmieci jak np. guma do żucia
  • czyszczenie ze smarów

Te i wiele jeszcze innych usług związanych z myciem kostki brukowej wykonuje firma Przemex. Wieloletnie doświadczenie i profesjonalny sprzęt to gwarancja zadowolenia klienta i idealnie zadbanej powierzchni. Przekonaj się o tym już dzisiaj i powierz jej mycie kostki brukowej!