PRZEMEX Lublin

czyste biuro po sprzątaniu

Po dłuższym czasie pracy zdalnej nadszedł dla wielu osób moment powrotu do pracy stacjonarnej w biurach. To ważny moment nie tylko dla pracowników, ale również pracodawców, którzy oprócz zawodowych obowiązków, powinni również pomyśleć o uprzednim gruntownym sprzątaniu i dezynfekcji pomieszczeń biurowych. Niezależnie od tego, czy zatrudniasz kilka, kilkanaście osób, a może prowadzisz jednoosobową działalność- warto pomyśleć o porządkach.

Jakie czynności porządkowe należy wykonać, sprzątając biuro?

Każda profesjonalna firma sprzątająca posiada pełen wachlarz usług i wyspecjalizowanych pracowników. Nie bez znaczenia są dobrej jakości środki czyszczące, których nie kupi się w zwykłej drogerii. Jeśli chodzi o sprzątanie biur, Lublin może poszczycić się profesjonalną firmą Przemex, która świadczy kompleksowe usługi w zakresie doczyszczania, dezynfekcji i dbania o powierzchnie wewnątrz i na zewnątrz budynku.

Jakie czynności wykonuje firma sprzątająca w pomieszczeniach biurowych? Do podstawowych obowiązków należą:

  • zmywanie podłóg i powierzchni twardych, nie pokrytych wykładziną
  • odkurzanie i pranie – jeśli na podłogach znajdują się wykładziny
  • wycieranie kurzu oraz powierzchni i sprzętów biurowych
  • czyszczenie powierzchni przeszklonych
  • mycie okien, ram okiennych, parapetów
  • mycie drzwi
  • czyszczenie tapicerki meblowej

Firma sprzątająca wszystkie te usługi świadczy na zasadzie współpracy jednorazowej, lub stałej, w zależności od zleceniodawców.

Jak dezynfekujemy pomieszczenia biurowe?

Nie trzeba nikogo przekonywać, jak ważna w dzisiejszych czasach jest dezynfekcja pomieszczeń. Każdy pracodawca, któremu nie jest obojętne zdrowie własne i pracowników, powinien co jakiś czas zdecydować się na dezynfekcję przestrzeni biurowych. Nie tylko zmniejszy to potencjalną szkodliwość wirusów i bakterii, ale także przyczyni się do poprawy atmosfery w biurze, co z pewnością będzie się przekładało na jakość i wydajność pracy. Zmniejszy również poczucie stresu, wywołane świadomością zagrożeń, jakie niesie ze sobą wielogodzinne przebywanie w pomieszczeniach, w których znajdują się bakterie, a czasem grzyb.

Miejsca, które są odwiedzane przez dużą ilość ludzi w ciągu dnia, powinny być dezynfekowane ze szczególną regularnością. Dezynfekcja pomieszczeń, którą wykonuje profesjonalna firma sprzątająca, ma na celu skuteczną walkę z chorobotwórczymi bakteriami, grzybami i wirusami. Specjalistyczne środki chemiczne, przeznaczone do dezynfekcji, wymagają umiejętnego i bezpiecznego stosowania. Dlatego dezynfekcji pomieszczeń dokonuje się, gdy w biurze nikogo nie ma. Prawie wszystkie chemiczne środki grzybo- i wirusobójcze są silne i nieobojętne dla naszego organizmu, dlatego od dezynfekcji do rozpoczęcia pracy w pomieszczeniach powinno upłynąć od kilku do nawet kilkunastu godzin w zależności od zaleceń producenta środków czystości.

Przemex posiada długoletnie doświadczenie związane ze sprzątaniem i dezynfekcją pomieszczeń. Środki, których używa, posiadają wymagane atesty i są w stu procentach profesjonalne, przeznaczone do specjalistycznego użytku. Elastyczne podejście do każdego zleceniodawcy i dopasowanie oferty do indywidualnego klienta, to znaki rozpoznawcze firmy, która wykonuje usługi doczyszczające, dezynfekcję i sprzątanie biur – Lublin. Dezynfekcję mogę zlecić tej firmie sprzątającej klienci z Lublina oraz okolic.

Dlaczego dezynfekcja pomieszczeń jest tak ważna?

Czasami samo sprzątanie, choćby bardzo dokładne, nie wystarcza, by uczynić miejsce pracy bardziej przyjaznym dla samopoczucia i zdrowia pracowników. W dobie walki z wirusem, odkażanie i dezynfekcja są bardzo ważne. Oprócz wirusów istnieje także wiele innych szkodliwych drobnoustrojów, jak choćby grzyby, które powodują poważne schorzenia, atakując układ oddechowy i odporność.

Dlatego, jeżeli już zapadnie decyzja o korzystaniu z usług firmy sprzątającej, warto by do pakietu zleceń dołączyć także dezynfekcję, która pozwoli na uczynienie miejsca, gdzie przebywa się przez co najmniej kilka godzin, bardziej przyjaznym, bezpiecznym i zdrowym.