PRZEMEX Lublin

Podwórko po deszczu

Czystość podłogi ma ogromne znaczenie dla wizerunku firmy i bezpieczeństwa klientów lub pracowników. Należy zatem zadbać zarówno o jej czystość, jak i design. Chcesz dowiedzieć się jak to zrobić i jakich narzędzi używać? Przygotowaliśmy krótki materiał, w którym postaramy się odpowiedzieć na wszystkie najczęściej zadawane pytania. Znajdziesz więc wszystko, co pozwoli Ci zdecydować o współpracy z profesjonalistami. Nie czekaj i zobacz, co mamy do powiedzenia na temat posadzek i ich pielęgnacji.

Czyszczenie posadzek, czyli regularne mycie podłóg

Czy do czyszczenia podłóg potrzebne są profesjonalne narzędzia i przemysłowe środki czystości? O ile w przypadku prywatnych obiektów (np. mieszkań lub domów) nie jest to koniecznością, o tyle przy

Narzędzia i detergenty

Ciężko wyobrazić sobie czyszczenie podłóg bez wysokiej jakości środków czyszczących. O ile w domowych warunkach wystarczy nawet standardowe mydło lub płyn do naczyń, o tyle w biurowcach, obiektach noclegowych, nieruchomościach publicznych lub nawet placówkach szkolnych, profesjonalna chemia to definitywna podstawa zestawu wyposażenia. Bez niej efektywne pozbywanie się zanieczyszczeń jest niemal niemożliwe.

W przypadku niewielkich powierzchni biur (np. korytarzy lub holu), mycie podłóg nie powinno wymagać stosowania innowacyjnych technologicznie szorowarek. Wystarczy podstawowy zestaw ręczny. Problem jednak może pojawić się w momencie, w którym do sprzątania jest wiele pięter. W takich momentach profesjonalne wyposażenie poprawi efektywność i wydajność podejmowanych zadań. Warto więc rozważyć współpracę ze specjalistami i sprawdzić, co do zaoferowania ma firma sprzątająca. Lublin to miasto, gdzie czeka na Ciebie oferta PRZEMEX. Sprawdź na stronie zakres usług i skontaktuj się celem uzyskania szczegółowej wyceny, ustaleń realizacji i podjęcia współpracy.

Ceny i praca z profesjonalnymi narzędziami

Inwestycja w wysokiej klasy narzędzia do czyszczenia i polerowania podłóg to poważna decyzja. Koszt zakupu maszyn czyszczących może wynosić od kilku do kilkudziesięciu tysięcy (lub nawet kilkuset w przypadku zaawansowanego zestawu dla ponadprzeciętnych oczekiwań) złotych. Sama eksploatacja również może wymagać stosownych umiejętności od zespołu specjalistów.

Czy jest zatem sens kupna maszyn szorująco-zbierających, szorowarek i polerek, gdy do dyspozycji masz zespół profesjonalnej ekipy sprzątającej? Naszym zdaniem w wielu przypadkach współpraca z firmą PRZEMEX bywa dużo bardziej opłacalna. Na liście korzyści są m.in.:

  • niższe koszty realizacji,
  • profesjonalizm i dbałość o najdrobniejsze detale,
  • efektywność i wydajność,
  • optymalizacja czasu wykonywania zadań,
  • ograniczenie obowiązków związanych z zatrudnieniem zespołu,
  • wyeliminowanie problemów związanych z inwestycją lub serwisem narzędzi.

Skontaktuj się z nami i poznaj szczegóły dostępnych możliwości. Czyszczenie posadzek nie ma przed nami tajemnic. Nie musi mieć ich zatem również przed Tobą.

Polerowanie posadzek – jak i czym?

Posadzka mimo regularnego czyszczenia straciła blask? Niestety, z upływem czasu jest to nieunikniony proces, który wynika z ciągłej eksploatacji i osadzania się warstwy kurzu/brudu. Regularne polerowanie posadzek jest zatem nieodłącznym elementem pracy ekipy sprzątającej.

Niezbędne w tym celu jest stosowanie odpowiednich narzędzi i preparatów, które nie tylko poradzą sobie z zabrudzeniami, ale także nie spowodują zarysowań lub zmatowień na posadzce. Należy więc dostosować ich rodzaj lub typ do surowca, z którego wykonana została podłoga (w zależności, czy będą to drewniane panele lub kamienne płytki).

Jak widać, nawet pozornie prosty temat związany z utrzymaniem czystości podłóg, może okazać się bardziej złożony, niż się wydaje – zwłaszcza gdy chodzi o podmioty firmowe, dla których każdy metr kwadratowy przestrzeni jest częścią reprezentacyjną. Pamiętaj więc, by w razie ewentualnych wątpliwości, pytań lub potrzeb, polegać na najlepszych ekspertach. Wcześniej wspomniana firma sprzątająca Lublin PRZEMEX to Twój kontakt do renomowanych specjalistów z wiedzą i doświadczeniem.