PRZEMEX Lublin

Kobieta myjąca okna

Czyste okna ma ogromny wpływ na samopoczucie lokatorów, pracowników lub gości. W przypadku firm usługowych, obiektów noclegowych lub lokali gastronomicznych, jest to wizytówka jakości i dbałości o detale. Czyste okna są zatem fundamentem Twojego wizerunku, na który klienci w pierwszej kolejności zwracają uwagę.

Od czego zacząć czyszczenie okien? Lublin to miasto, w którym zespół PRZEMEX jest do Twojej dyspozycji. Sprawdź zatem, czy warto samodzielnie inwestować w chemię, innowacyjne narzędzia i czas pracowników, skoro wystarczy skontaktować się z nami.

Czym najlepiej myć okna?

Wybór środków czystości nie powinien być przypadkowy. O ile podczas mycia okien w nieruchomościach prywatnych można wykorzystywać roztwór wody i mydła lub octu, o tyle przy realizacjach firmowo-przemysłowych, chemia czyszcząca stanowi podstawowy element wyposażenia. Warto inwestować w wysokogatunkowe preparaty zapewniające wydajność i efektywność.

Pamiętaj, że stosowanie się do instrukcji obsługi i zaleceń producenta to obowiązek zabezpieczający zarówno użytkowników, jak i wyposażenie. Przemysłowe środki chemiczne potrafią być żrące lub drażniące. Mogą więc zniszczyć elementy z tworzyw sztucznych lub wywołać reakcję alergiczną podczas kontaktu ze skórą. Należy zatem obchodzić się z nimi w sposób ostrożny.

Wykorzystuj profesjonalne akcesoria do mycia okien

Środki czystości to nie wszystko, czego potrzebujesz do mycia okien. Wysokiej jakości narzędzia i akcesoria są równie istotne dla zadowalających rezultatów. Jak wybrać odpowiednie komponenty do pracy? Wszystko zależy od wielkości i ilości okien, które znajdują się w danym lokalu. Należy podzielić je również pod względem miejsca wykorzystania, np. na zewnątrz lub wewnątrz obiektu. Na liście znajdziemy więc takie produkty, jak:

  • elektryczne myjki do okien wyposażone w ssawki i pady,
  • ściereczki z mikrofibry,
  • kij teleskopowy,
  • butelki z opryskiwaczem,
  • skrobaczki,
  • akcesoria (np. uchwyty, linki zabezpieczające lub gumy do ściągaczek).

W przypadku bardziej wymagających zadań (np. okien o ponadprzeciętnych rozmiarach w szklanych biurowcach), czyszczenie szyb na zewnątrz jest o wiele bardziej skomplikowane. Niezbędne są profesjonalne systemy do mycia okien. Koszt inwestycji to ok. kilka-kilkanaście tysięcy złotych (w zależności od wielkości i zaawansowania zestawu).

Pora dnia ma znaczenie – kiedy najlepiej myć okna?

Może wydawać się, że najlepszy czas na mycie okien to słoneczne i ciepłe dni ok. godzin południowych. W praktyce jest to najgorszy okres na tego typu czynności, gdyż woda i środki czyszczące zaczną zbyt szybko odparowywać, co powoduje powstawanie smug. Nagrzana szyba może również pęknąć od szoku termicznego w momencie, w którym będzie mieć ona kontakt z chłodną wodą. Nie warto więc ryzykować. Idealna pora dnia to godziny poranne lub wieczorne, przed pełnym wschodem lub zachodem słońca.

Jak przygotować okna do mycia?

Załóżmy, że masz już zestaw narzędzi, środków czystości i akcesoriów. Jak zatem przygotować okna do mycia? Po pierwsze należy ocenić realne potrzeby (np. konieczność skrobania uciążliwych zabrudzeń) i zaplanować poszczególne procesy (np. w pierwszej kolejności skrobanie, nawilżanie zabrudzeń, czyszczenie i suszenie). Następnie pozbądź się wszystkich elementów wyposażenia, które mogą przeszkadzać przy pracy (np. rolety, żaluzje, zasłony, ozdoby), jeśli jest to możliwe. Uważaj na materiały reklamowe (np. foliowe zdobienia na szybach), gdyż mogą one zostać zniszczone przez zbyt mocne środki chemiczne lub niewłaściwe stosowanie komponentów (np. skrobaczek).

Nie musisz kupować wszystkich ww. narzędzi, urządzeń i akcesoriów. Wystarczy skontaktować się z naszym zespołem specjalistów, którzy oferują profesjonalne sprzątanie biur. Lublin i okolice to region, w którym realizujemy nasze usług, w skład których wchodzi m.in. mycie okien. Lublin, Al. Spółdzielczości Pracy 115A – tu nas spotkasz. Pamiętaj, że możesz również skontaktować się z nami telefonicznie pod numerem 509-848-431. Nie czekaj i zleć nam czyszczenie okien w Twojej firmie już dziś. Gwarantujemy najwyższą jakość usług, która zaspokoi 100% Twoich oczekiwań.