PRZEMEX Lublin

Kostka brukowa

Kostka brukowa to uniwersalny i niezawodny wybór dla każdego rodzaju posesji. Można ją z powodzeniem wykorzystywać w prywatnych ogrodach, firmowych obiektach, czy nawet w ogólnodostępnej przestrzeni publicznej. Swoją popularność zyskała dzięki imponującej niezawodności i odporności na kontakt z warunkami atmosferycznymi, czy ponadprzeciętnymi obciążeniami. Do tego jest ona stosunkowo niedroga i nie wymaga długiego procesu konstruowania.

Chcesz, by do wszystkich ww. zalet dodać estetyczny design? W takim razie musisz zadbać o jej czystość. Jak to zrobić i jak do tego podejść? W poniższym materiale przedstawiamy metody i narzędzia, dzięki którym mycie kostki brukowej nie będzie stanowić wyzwania.

Mycie kostki brukowej w praktyce – gdzie i kiedy realizować?

Mycie kostki brukowej należy realizować systematycznie w każdym rodzaju nieruchomości, w którym jest ona wykorzystywana – niezależnie od tego, czy jest to prywatne podwórko, parking średniej lub dużej firmy, czy powierzchnia publiczna (np. skwer). Różnią się wyłącznie wykorzystywane narzędzia, których zastosowanie uzależnione jest m.in. od wielkości obiektu.

Kiedy planować czyszczenie kostki brukowej?

Wszystko zależy od rodzaju i zakresu prac. Jeśli jest to teren przed centrum handlowym, konieczność zamiatania i pozbywania się gum do żucia jest dużo częstsza, niż w przypadku chodników i podjazdów do obiektów państwowych (np. urzędów). Z kolei w warsztatach samochodowych i na parkingach, częściej może pojawić się konieczność usuwania plam z różnego rodzaju smarów, olejów, paliw itp.

Standardowy proces czyszczenia kostki brukowej (np. mycie, usuwanie mchów oraz traw itp.) powinno planować się min. dwa razy w roku – przed okresem letnim i zimowym. Dzięki temu będzie ona prezentować się w sposób elegancki i zadbany – niezależnie od okresu.

Samodzielna realizacja zadania kontra współpraca z zespołem profesjonalistów

Wydaje Ci się, że inwestycja w zestaw pozwalający na utrzymanie kostki brukowej w reprezentatywnym stanie, nie powinna być szczególnym wyzwaniem? Poniżej przedstawiamy listę elementów wyposażenia, które zaliczyć można do obowiązkowych narzędzia i komponentów.

Podsumowując, potrzebujesz:

  • szczotki do zamiatania,
  • narzędzi umożliwiających pozbycie się gum do życia, traw, porostów i mchów ze szczelin,
  • środków czyszczących, które dostosowane są do rodzaju kostki brukowej,
  • spryskiwaczy lub lancy do piany,
  • akcesoriów zabezpieczających,
  • myjki ciśnieniowej,
  • szorowarki i zamiatarki (w przypadku większych obiektów, np. posesji firm, instytucji lub obiektów publicznych),
  • impregnatów.

Jak widać, lista jest naprawdę długa. Brakuje Ci czasu na mycie kostki brukowej? PRZEMEX to zespół specjalistów, którzy zrobią to za Ciebie. Poznaj potencjał, który do zaoferowania ma profesjonalna firma sprzątająca. Lublin to region, w którym realizujemy zlecone zadania. Skontaktuj się z nami już dziś, powiedz nam więcej na temat obiektu i ustal termin czyszczenia kostki brukowej. To szybsze i prostsze rozwiązanie niż inwestycja w narzędzia, zestaw akcesoriów i środki czystości oraz wielogodzinna praca, by dopracować efekty do perfekcji.

Czyszczenie kostki brukowej – profesjonalne narzędzia i środki czyszczące

Gdy obszar charakteryzuje się ponadprzeciętnym metrażem lub rodzaj zabrudzeń jest na tyle trudny do usunięcia, że domowe metody nie przynoszą zadowalających rezultatów, należy wykorzystać profesjonalne urządzenia i środki czyszczące. W powyższych akapitach wspominaliśmy o zaawansowanych narzędziach i istocie dopasowania preparatów do surowca, z którego wykonano kostkę brukową (np. betonu wibroprasowanego, naturalnego granitu lub klinkieru).

Myjki ciśnieniowe, szorowarki, zamiatarki, akcesoria pomocnicze i zabezpieczające to z kolei elementy wyposażenia, dzięki którym praca staje się prostsza, szybsza i mniej wymagająca – co podnosi poziom wydajności i efektywności specjalistów. Koszt inwestycji w wysokogatunkowe konstrukcje takiego zestawu, można ocenić na kilka-kilkanaście tysięcy zł. Warto więc korzystać z usług ekspertów, którzy dysponują innowacyjnym sprzętem pozwalającym na profesjonalizację rezultatów.