PRZEMEX Lublin

Pies na fotelu

Pupile domowe traktowane zazwyczaj są przez domowników jako członkowie rodziny. Ich obecność wiąże się jednak z koniecznością częstszego sprzątania z wykorzystywaniem dużo bardziej radykalnych środków. Chcąc pozbyć się psiej sierści z dywanu, koniecznie trzeba sięgnąć po sprawdzone metody i często skorzystać z pomocy innowacyjnych narzędzi.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat sposobów pozwalających na efektywne czyszczenie dywanu, gdy Twój pies gubi sierść? Zapraszamy serdecznie po porady specjalistów, które do przedstawienia ma renomowana firma sprzątająca. Lublin to region fachowców z firmy PRZEMEX. Jeśli więc zastanawiasz się nad podjęciem współpracy ze względu na brak czasu, umiejętności lub narzędzi do samodzielnej realizacji, sprawdź ich ofertę już teraz.

Akcesoria dostępne w sklepach

Duże sklepy zoologiczne dbają nie tylko o zwierzaki, ale i o właścicieli. Dzięki temu znaleźć tam można m.in. akcesoria pomagające podczas sprzątania sierści, np. specjalne rękawice, do których sierść klei się podczas pierwszego kontaktu. Można w tym celu wykorzystać też ściereczki, lecz warto pamiętać o tym, że efekt niekoniecznie będzie satysfakcjonujący – zwłaszcza w okresie zrzucania sierści.

Rolka do ubrań

Jeśli nie po drodze Ci do sklepu zoologicznego, nie planujesz robić zamówienia przez internet w najbliższym czasie, a dostawcy z Twojej okolicy nie posiadają takich gadżetów, nie musisz się tym martwić. Rolka do ubrań doskonale poradzi sobie z problemem – możliwe nawet, że lepiej niż wiele powyższych propozycji akcesoriów. Wystarczy przejechać nią kilkukrotnie po dywanie, by wszystkie włosy przykleiły się do warstwy klejącej. Jest to zatem tani i bardzo uniwersalny sposób czyszczenia dywanu.

Profesjonalne narzędzia

Wszystkie ww. akcesoria są dobrym rozwiązaniem na co dzień. Gdy chcemy jednak pozbyć się sierści widocznej gołym okiem, warto sięgnąć po nieco “grubszy kaliber”. Jedną z takich propozycji jest oczywiście tzw. turboszczotka, która doskonale sprawdza się jako uniwersalne narzędzie pozwalające na sprzątanie mieszkań – nie tylko do czyszczenia dywanów z sierści i innych głęboko zakorzenionych zabrudzeń. Turboszczotka perfekcyjnie sprawdza się przy procesie czyszczenia mebli, tapicerek i innych miejsc lub pomieszczeń. Warto więc inwestować w odkurzacze, które posiadają ją w zestawie lub istnieje możliwość oddzielnego zainwestowania w ten element.

Skoro jesteśmy już przy narzędziach, sam odkurzacz nie jest bez znaczenia. Wysokiej klasy urządzenie zapewniające dużą moc i wielofunkcyjność to niemal podstawa, gdy w naszym domu jest czworonożny pupil. Tego typu konstrukcje oczywiście nie należą do najtańszych, lecz trzeba pamiętać o tym, że jest to inwestycja na lata. Bogato wyposażone zestawy często posiadają szczotki do sierści i funkcję prania. Dzięki nim utrzymanie czystości dywanu powinno być proste i szybkie.

Naturalnie nie wolno zapominać o tym, że dywan to idealne miejsce rozwoju bakterii i innych szkodliwych dla zdrowia mikroorganizmów – a jeśli w domu jest pupil, problem stosunkowo mocno się nasila. Należy więc zadbać o to, by regularne pranie dywanów przy pomocy profesjonalnych środków piorących. Jeśli na to także brakuje Ci chęci lub czasu, pralnia dywanów i eksperci z profesjonalnymi narzędziami firmy PRZEMEX, zagwarantują Ci najwyższą jakość oferowanych usług. Podczas prania dywanu zabite zostaną wszystkie żyjące w tkaninach mikroorganizmy, co z kolei podnosi też poziom higieny otoczenia i bezpieczeństwa domowników. Warto więc korzystać z tego typu usług stosunkowo regularnie – szczególnie w salonach i sypialniach, gdzie często korzystamy z dywanów posiadających długie włosie.

Nie czekaj i zobacz, co mamy do zaoferowania. Kontaktując się z nami, możesz liczyć na kompleksowość usług. Pranie dywanów to zaledwie wierzchołek naszych możliwości, dlatego z przyjemnością zaproponujemy Ci wiele innych usług, które pomogą utrzymać odpowiedni poziom czystości w Twoim domu, mieszkaniu lub firmie.