PRZEMEX Lublin

czyszczenie biurka środkami

Wyeliminowanie kurzu z domu lub biura jest niemożliwe – nawet jeśli będziemy starać się codziennie przecierać meble, parapety oraz wyposażenie, sprzątać zakamarki i odkurzać.  Jest to pył, który powstał m.in. z piasku, ziemi, tkanin, czy cząsteczek ciał. Składa się on przede wszystkim z drobnych odpadów organicznych i nieorganicznych oraz mikroorganizmów, które żyją w dywanach, ubraniach, na ludzkiej skórze, czy w sierści zwierząt. Możemy jednak ograniczyć go do absolutnego minimum, co powinno stanowić obowiązek w przypadku alergików. Sprawdź, co i jak należy zrobić.

Dlaczego wycieranie kurzy jest tak ważne dla alergików?

Nie trzeba być specjalistą, by wiedzieć, że obecność kurzu nie jest niczym dobrym dla naszego zdrowia. Chociaż dla wielu z nas jest on obojętny, w praktyce może przyczynić się do poważnych problemów zdrowotnych w przyszłości – lub wczesnego wystąpienia alergii.

Alergicy to osoby silnie reagujące na obecność kurzu w swoim otoczeniu. Zachowanie ich organizmu może okazać się nieprzewidywalne i prowadzić do:

  • natychmiastowego zatkania zatok,
  • bólu głowy,
  • zaczerwienienia skóry,
  • wysypki (przy dłuższym kontakcie),
  • zawrotów głowy,
  • kaszlu lub duszności.

Jest to zatem wysokie ryzyko dla zdrowia, a nawet życia. Jeśli więc prowadzisz biuro i zatrudniasz zespół specjalistów, nie ryzykuj. Zadbaj o to, by osoby odpowiedzialna za czystość pomieszczeń zapewniały profesjonalne usługi sprzątające. Lublin to miejscowość, w której oferta firmy PRZEMEX czeka na Ciebie i Twoją firmę. Skontaktuj się z nami już dziś i ustal szczegóły, zakres prac i termin realizacji.

Jak często wycierać kurze?

Większość osób wyciera kurze średnio raz w tygodniu. W biurach wymaga to większej częstotliwości. Można więc uznać, że standardem jest dwukrotne szczegółowe sprzątanie i wycieranie kurzy. Codzienne przecieraniu podstawowych elementów wyposażenia (np. komputerów, monitorów i biurek) należy uznać za obowiązek.

Należy zaznaczyć, że obecność kurzu w biurach i pomieszczeniach ze sprzętem elektronicznym, będzie do wyższa. Generowanie fal elektrostatycznych przyciąga kurz, co można zauważyć m.in. na ciemnej powierzchni telewizorów.

Oczywiście standardowe wycieranie kurzu to nie wszystko, o czym należy pamiętać. Czyszczenie wykładzin i tapicerki kanap oraz foteli to równie ważna część procesu sprzątania. Kurz potrafi wnikać w strukturę tkanin, co niestety może przyczynić się do reakcji alergicznych – zwłaszcza jeśli w domu są zwierzęta.

Nie zapominaj, że czyszczenie kanap i wykładzin nie powinno polegać wyłącznie na odkurzaniu. Oczywiście jest to podstawa, lecz ze struktur tkanin nie da się wydostać mikroorganizmów i pyłków przy pomocy urządzeń ssących. Niezbędne w tym wypadku jest profesjonalne pranie tapicerki z wykorzystaniem środków piorących oraz właściwych narzędzi.

Jak wycierać kurze?

Najczęściej popełniany błąd to niewłaściwa kolejność wykonywanych czynności. Gdy w pierwszej kolejności odkurzasz podłogę, większość pyłków osadzonych na meblach i wyposażeniu poruszy i uniesie się ze względu na ruch. Najlepiej zatem odkurzyć blaty, sprzęt i meble, by dopiero przy pomocy odkurzacza pozbyć się pyłu z podłogi. Do przecierania stosuj nawilżone chusteczki. Dzięki nim poruszony kurz nie zacznie unosić się w powietrzu i po prostu przyklei się do ich materiału. Standardowe ręczniki papierowe nie są więc najlepszym dostępnym narzędziem.

W biurach lub pomieszczeniach biurowych, w których położona została wykładzina, należy odkurzać min. co drugi dzień. Pozwoli to zachować odpowiedni poziom higieny, a ten przełoży się na satysfakcję i bezpieczeństwo osób przebywających w tych częściach firmy – zwłaszcza gdy chodzi o pracowników, którzy spędzają w nich do 8-10 godzin przez 5 dni w tygodniu. Nie masz czasu na to, by zajmować się odkurzaniem i wycieraniem kurzu w swojej firmie lub domu? Wykorzystaj ofertę, która obejmuje profesjonalne usługi sprzątające. Lublin i okolice to miejsca, w których specjaliści firmy PRZEMEX są w stanie wyręczyć Cię w obowiązkach, dlatego nie ma na co czekać. Pomożemy z każdym problemem i zagwarantujemy Ci najwyższą jakość oraz atrakcyjne ceny.