PRZEMEX Lublin

Magazyn

Nadchodzący okres zimowy to czas, do którego poszczególne elementy obiektu przemysłowego muszą zostać kompleksowo przygotowane. Niskie temperatury i zwiększona wilgotność często jest głównym prowodyrem wszelkich usterek czy wypadków w halach produkcyjnych. Z tego powodu, jesień wiąże się z bardzo intensywnymi przygotowaniami, które w sezonie zimowym zaowocują sukcesywną i bezpieczną pracą, nawet w utrudnionych warunkach. Jak wygląda sprzątanie hal przemysłowych jesienią i jakie działania obejmują? Oto kilka aspektów, o których musisz wiedzieć dla dobra swojej firmy!

Dlaczego zachowanie czystości w halach produkcyjnych jest tak istotne?

Utrzymanie czystości na hali produkcyjnej powinno być bezwzględnym priorytetem każdego przedsiębiorcy. Fachowa konserwacja maszyn i oczyszczanie powierzchni jest warunkiem przedłużenia ich żywotności i zachowania bezpieczeństwa w miejscu pracy. Pominięcie tego etapu może skutkować m.in. pogorszeniem jakości produktu lub awaryjnością sprzętu, a co za tym idzie – zmniejszeniem sprzedaży i zysków dla firmy.

Nie można również zapomnieć o zdrowiu i zapewnieniu komfortowego miejsca pracy dla swoich podopiecznych. Ich efektywność i dobre samopoczucie w głównej mierze zależy właśnie od zachowania warunków sanitarnych oraz sprawności maszyn. Z tego względu systematyczne i fachowe sprzątanie firmy jest niezwykle istotne dla powodzenia i prawidłowego funkcjonowania Twojego przedsiębiorstwa.

Jesienne porządki – jak przygotować halę przemysłową do zimy?

Czyszczenie hal magazynowych i produkcyjnych oraz właściwe przygotowanie powierzchni na okres zimowy wymaga sprawdzonych metod, oraz użycia specjalistycznych środków chemicznych. Prace obejmujące ten proces dotyczą całego obiektu i są silnie uzależnione od wielkości i wyposażenia hali czy rodzaju zastosowanej powierzchni. Zobacz, co przygotowaliśmy w ofercie z myślą o Twoich potrzebach.

Konserwacja i czyszczenie posadzek

Przygotowanie na sezon zimowy i jesienne sprzątanie firmy warto rozpocząć od zabezpieczenia podłóg na terenie obiektu. Powierzchnia hal produkcyjnych i przemysłowych codziennie narażona jest na uszkodzenia mechaniczne i zabrudzenia. Umiejętna konserwacja posadzki i systematyczna redukcja zanieczyszczeń pozwala przedłużyć żywotność i schludny wygląd podłoża mimo codziennej eksploatacji.

W okresie jesienno-zimowym system podłogowy jest szczególnie narażony na zanieczyszczenia i szkodliwe czynniki. Utrzymujący się wysoki poziom wilgoci, systematycznie nanoszony piach, sól z chodników oraz błoto, w szybkim tempie może wywołać nieodwracalne szkody. Zabiegi tj. impregnacja czy polimeryzacja skutecznie przedłużą żywotność posadzki, tworząc na jej powierzchni warstwę ochronną.

  • Polimeryzacja – zabieg najczęściej stosowany do konserwacji podłoża miękkiego. Wykorzystane, specjalistycznie dobrane preparaty chemiczne tworzą wytrzymałą na uszkodzenia mechaniczne i w.w. czynniki barierę.
  • Impregnacja – wykorzystywana do konserwacji i poprawienia walorów estetycznych podłoża twardego. Nasączona odpowiednimi substancjami podłoga staje się odporna na absorpcję zanieczyszczeń i odporność na uszkodzenia mechaniczne. Po tym zabiegu utrzymanie czystej podłogi nie stanowi żadnego problemu.

Warto zaznaczyć, że działania konserwacyjne muszą być poprzedzone precyzyjnym oczyszczeniem podłoża. W późniejszym etapie zaważy to o estetyce i trwałości zastosowanych preparatów. W zabiegi warto inwestować w okresie jesiennym, jako zahartowanie podłogi na surowe, zimowe warunki.

Zadbaj o teren wokół firmy – kostka brukowa, parking i przestrzeń ładunkowa

Warto zaznaczyć, że jesienne sprzątanie firmy obejmuje cały jej obiekt, włącznie z terenem wokół budynku. Kostka brukowa, drogi dojazdowe, parkingi i plamy zieleni wymagają dokładnego oczyszczenia, by w okresie zimowym, zapobiec nagromadzeniu się nieczystości. Jesienne liście, błoto i zanieczyszczenia przemysłowe nie tylko przyczyniają się do szybszej eksploatacji bruku, ale w ostateczności mogą utrudnić funkcjonowanie hali i zaburzyć harmonogram pracy.

Szczegółowo opracowane metody sprzątania oraz zastosowanie najwyższej jakości sprzętu, pozwala naszej firmie PRZEMEX na spełnienie Twoich oczekiwań. Już dziś zadbaj o swoje przedsiębiorstwo i zapewnij swoim pracownikom dogodne warunki w pracy niezależnie od sezonu.