PRZEMEX Lublin

Pomieszczenie biurowe

Kurz to największy i bez wątpienia najtrudniejszy przeciwnik każdego z nas. Nie da się go wyeliminować, więc walka jest nierówna. Niemniej jednak nie oznacza to, że powinniśmy się poddać. Kontakt z kurzem może być poważnym problemem dla zdrowia i komfortu życia domowników lub pracowników. Należy więc pozbywać się go regularnie i stale szukać metod, które pozwolą zapobiegać osadzaniu się go na meblach. Chcesz wiedzieć, które metody zapewnią Ci największą efektywność? Więcej szczegółowych informacji o tym, jak powinno wyglądać sprzątanie mieszkań, znajdziesz w poniższym materiale. Sprawdź też, jak może pomóc Ci profesjonalna firma sprzątająca z Lublina.

Dlaczego pozbycie się kurzu jest tak ważne?

Kurz to nic innego jak drobiny naszego otoczenia (tkanin, papieru, naskórka, włosów, czy nawet farb i tynków) i roztocza (mikroorganizmy licznego gatunkowo rzędu pajęczaków). Jest to zatem bardzo poważny alergen, którego nie sposób pozbyć się na stałe – nawet w najbardziej sterylnych, rzadko używanych pomieszczeniach, w których wszystkie meble wykonane są z tworzyw sztucznych.

Regularne odkurzanie powierzchni

Najlepszym sposobem walki z kurzem jest regularne pozbywanie się go zarówno z dywanów, podłóg oraz zasłon, jak i mebli, czy nawet elementów wyposażenia powieszonych nad naszymi głowami (tj. lampy piszące i półki). Jak często odkurzać? W biurach i firmach o stosunkowo dużym natężeniu ruchu (zwłaszcza jeśli przestrzeń biurowa została wyposażona w wykładzinę) należy ścierać kurze przynajmniej raz dziennie (najlepiej po zakończeniu dnia pracy).

Wietrz wszystkie pomieszczenia i zadbaj o odpowiednią wentylację

Cyrkulacja powietrza optymalizuje osadzanie się kurzu, ponieważ jego duża część zostaje odprowadzona przez okna, drzwi i wentylację. Warto więc też zadbać o to, by przy każdym sprzątaniu przecierać kratki wentylacyjne, gdyż kurz zbiera się na nich wyjątkowo szybko – co zauważyć można po mechanizmie wentylacji mechanicznych. Każdy dom, mieszkanie lub biuro należy też wietrzyć codziennie – najlepiej min. 2 razy, np. rano i wieczorem (lub w przypadku firm przed rozpoczęciem dnia pracy i po jego zakończeniu).

Zaplanuj pracę i wykorzystuj wysokiej jakości preparaty

Zależy Ci na tym, by pozbyć się jak największej ilości kurzu w sposób efektywny? Zaplanuj więc sprzątanie z należytą starannością. Zacznij od pomieszczeń umieszczonych w głębi mieszkania i kieruj się do punktu z najlepszą cyrkulacją powietrza (np. pokoju dziennego, w którym możemy otworzyć nie tylko okna, ale i drzwi balkonowe). Pamiętaj też o tym, by odkurzać z góry na dół. Oznacza to, by w pierwszej kolejności ścierać kurze z górnych szafek, lamp i półek, by po chwili (gdy drobiny już opadną) przejść do niższych rzędów i zakończyć na powierzchni podłogi. To samo tyczy się piętr.

Wspomnieliśmy o tym, że kurz lubi unosić się w powietrzu. Jako że są to wyjątkowo niewielkie drobiny pyłu i mikroorganizmy niewidoczne gołym okiem, wystarczy niewielki ruch, by te wzbiły się w powietrze. Chcąc ograniczyć to ryzyko, warto wykorzystywać odpowiednie narzędzia. Jednym z nich mogą być m.in. standardowe wilgotne ściereczki do kurzu, do których wszystkie drobiny będą się perfekcyjnie przyklejać. Nie ma więc ryzyku, że suchy kawałek papieru lub ręcznika papierowego jedynie wzruszy kurz i ten rozniesie się po przestrzeni pomieszczenia. W przypadku dużych powierzchni możesz wykorzystywać specjalne preparaty do czyszczenia wyposażenia wykonanego z konkretnych surowców, np. drewna. Jest to dużo wydajniejsze rozwiązanie, które pozwala optymalizować koszty pracy.

Skorzystaj z usług profesjonalnego zespołu specjalistów

Brakuje Ci czasu na planowanie i realizację założonych celów? Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że nie każdy może lub chce poświęcać każdą wolną chwilę na sprzątanie. Lepiej w tym czasie zająć się relaksem, rozwojem, edukacją lub po prostu spędzeniem chwili z najbliższymi. Warto więc rozważyć opcję współpracy z profesjonalną firmą sprzątającą, która regularnie będzie dbać o to, by kurz nie stanowił problemu dla domowników lub pracowników. Zobacz, co mamy do zaoferowania – ekipa sprzątająca PRZEMEX jest do Twojej dyspozycji, a naszą specjalnością nie tylko mieszkania osób prywatnych, ale i sprzątanie biur. Lublin i jego najbliższe okolice to z kolei region, w którym świadczymy swoje usługi. Jeśli więc masz pytania, zapraszamy serdecznie do bezpośredniego kontaktu.