PRZEMEX Lublin

Dezynfekcja miejsca pracy

Okres pandemii COVID-19 to wyjątkowo trudny czas dla przedsiębiorców – zwłaszcza gdy mają oni bezpośredni kontakt z klientami lub gośćmi. Zapewnienie bezpieczeństwa interesantów lub współpracowników to obowiązek pracodawcy. Sprawdź zatem, jakich narzędzi stosować i w jaki sposób działać, by otrzymać zadowalające rezultaty.

Wykorzystaj w tym celu firmy sprzątające. Lublin jest miejscowością, w której zespół PRZEMEX z przyjemnością zrealizuje oczekiwane usługi i zadba o bezpieczeństwo Twoich klientów lub specjalistów za sprawą profesjonalnej dezynfekcji. Chcesz dowiedzieć się, dlaczego jest to aż tak ważne? Więcej informacji znajdziesz w dalszej części tekstu. Zapraszamy więc do lektury i w razie pytań do kontaktu. Jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Dezynfekcja, czyli bezpieczeństwo pracowników lub klientów

Ograniczenie kontaktu i stosowanie się do podstawowych zaleceń bezpieczeństwa (używanie maseczek, rękawiczek i środków do dezynfekcji dłoni) to podstawa, by wyeliminować zagrożenie związane z zachorowaniem. Regularna eksploatacja środków i akcesoriów dezynfekujących na biurka, meble i urządzenia jest zatem standardem, który należy wykonywać podczas godzin pracy.

Mimo to przedsiębiorca po każdym dniu powinien zadbać o czyszczenie i dezynfekcję stanowisk swoich specjalistów – zwłaszcza jeśli Ci mają bezpośredni kontakt z interesantami odwiedzającymi lokal lub punkt handlowy. W jaki sposób? Standardem powinno być stosowanie dezynfekcji metodą zamgławiania lub oprysków. Więcej na ten temat dowiesz się kolejnych akapitów.

Wysokiej jakości środki czystości – postaw na sprawdzone rozwiązania

Od momentu wybuchu pandemii istnieje przeświadczenie, że dezynfekcja powinna być przeprowadzana przy pomocy preparatów o wysokim stężeniu alkoholu. Warto jednak zaznaczyć, że stosowanie czystych wysokoprocentowych wyrobów alkoholowych, może mieć negatywny wpływ na stan mebli i powierzchni. Sięgnij zatem po profesjonalną chemię do odkażania, która przystosowana została do tego typu zadań i kieruj się zaleceniami producenta. Znajdują się one na opakowaniu, więc znalezienie ich nie powinno stanowić problemu.

Kompleksowa dezynfekcja firm i biur

Dezynfekcja to nie tylko przecieranie biurek, mebli i urządzeń przy pomocy ściereczek oraz środków na bazie wysokoprocentowego alkoholu. Mikroorganizmy, drobiny i bakterie docierają i osadzają się w najdrobniejszych szczelinach. Należy więc działać w podobny sposób, by walczyć z nimi w sposób efektywny. Metoda opryskowa lub zamgławianie są najlepszym sposobem do osiągnięcia zamierzonych rezultatów. Niezbędne są do tego jednak odpowiednie narzędzia, do których należą:

  • maski, kombinezony i elementy ochronne,
  • opryskiwacze wraz z całym zestawem osprzętu i akcesoriami,
  • profesjonalne zamgławiarki o odpowiedniej wydajności.

Inwestycja w taki sprzęt może dojść do wartości kilkunastu tysięcy złotych. Do tego dochodzi aspekt zakupu środków dezynfekujących i jednorazowych zabezpieczeń. Zespół specjalistów realizujących tego typu czynności musi być więc właściwie przeszkolony i posiadać określone kompetencje, by przeprowadzić proces dezynfekcji w sposób efektywny oraz bezpieczny.

Jak często decydować się na usługi typu dezynfekcja biur? Lublin to miasto, w którym konsumenci mają wyjątkowo zróżnicowane potrzeby. Wszystko zależy więc od tego, jaki profil działalności ma dana firma. W przypadku lokali usługowych, obiektów noclegowych, restauracji, galerii handlowych i biurowców (w których przyjmowani są goście oraz klienci), proces ogólnej dezynfekcji powinien być systematyczny (nawet codziennie). Pomieszczenia biurowe i firmy zamknięte na bezpośredni kontakt z klientami, nie potrzebują tak częstej dezynfekcji – co nie znaczy, że stanowiska nie powinny być każdego dnia przygotowywane do bezpiecznej pracy fachowców.

Profesjonalna dezynfekcja to nie wszystko, o co warto zadbać. Zapewnij pracownikom zadowalające warunki i wykorzystaj doświadczenie specjalistów odpowiedzialnych za sprzątanie biur. Lublin i okolice to miejsca, w których dojeżdżamy do interesantów i realizujemy oferowane usługi.