PRZEMEX Lublin

Wałki do malowania

Remont mieszkania lub domu to wymagające zadanie. Wówczas musisz liczyć się nie tylko z pracami przygotowawczymi oraz samym remontem. Kolejnym ważnym krokiem będzie staranne i bezpieczne sprzątanie po remoncie Lublin, które czasem w domowych warunkach może zająć nawet kilka dni. Wszystko zależy od skali prac remontowych oraz stopnia zabrudzenia. Odpowiednie zabezpieczenie remontowanej przestrzeni minimalizuje poziom zanieczyszczenia wnętrz, jednak zawsze musimy się z nim liczyć. Jak zatem odpowiednio posprzątać po remoncie domu lub mieszkania?

Zadbaj o przygotowanie niezbędnego sprzętu do sprzątania

Do sprzątania po remoncie koniecznie trzeba się przygotować. Powinieneś zacząć od przygotowania niezbędnego sprzętu i preparatów, dzięki którym będziesz mógł przeprowadzić cały proces. Do takich prac nie powinno używać się domowego odkurzacza i przedmiotów, które używamy na co dzień. Jednym z kluczowych sprzętów będzie odkurzacz przemysłowy, który można wypożyczyć z firm sprzątających lub remontowych. Jest on zdecydowanie bardziej wydajny i przygotowany do usuwania zanieczyszczeń w postaci poremontowego pyłu, czy też kawałków gruzu. Poza odkurzaczem niezbędne jest wyposażenie się w szczotki do sprzątania, które będą wystarczająco wytrzymałe. Możesz liczyć się z tym, że po sprzątaniu po remoncie, nie będą one już nadawać się do ponownej eksploatacji. Kolejne praktyczne narzędzie do sprzątania to mop z wiadrem. 

Ponadto warto przygotować ściereczki, ręczniki papierowe oraz worki na śmieci, gdzie będziemy wrzucali zanieczyszczenia. Oprócz narzędzi, niezbędne jest również posiadanie chemii gospodarczej, która pomoże nam dokładnie posprzątać. Na rynku bez trudu znajdziesz wydajne i stosunkowo tanie preparaty, dzięki którym będziesz w stanie przeprowadzić prace porządkowe we własnym zakresie. Zawsze dbaj o swoje bezpieczeństwo, dlatego używaj rękawic do sprzątania oraz nie spiesz się. Przydatna może być również maseczka, która ochroni Cię przed kurzem i pyłem. 

Jak sprzątać o remoncie krok po kroku – praktyczne wskazówki

Warto zapoznać się z trzema praktycznymi wskazówkami, które usprawnią każde sprzątanie po remoncie. Oto one:

  • Najpierw sprzątaj na sucho

Swoje sprzątanie powinieneś zacząć na sucho. Najpierw wynieś większe elementy gruzu i innych śmieci, które zostały po remoncie. Następnie zadbaj o usunięcie mniejszych elementów, w tym kawałków gruzu, kurzu oraz pyłu. Do tego wykorzystasz odkurzacz przemysłowy oraz szczotki. Odpowiednie planowanie i logistyka ułatwią pracę, dlatego sprzątanie zacznij od pomieszczenia najbardziej oddalonego od wyjścia i nieprzechodniego. Z każdym kolejnym pomieszczeniem zbliżaj się do wyjścia z domu lub mieszkania. 

  • Odkurzaj z głową, czyli od góry do dołu 

Odkurzanie domu po remoncie powinniśmy przeprowadzać bardzo rozważnie. Zasada odkurzania od góry do dołu jest uniwersalna i sprawdza się nie tylko po remontach. W ten sposób ograniczamy do niezbędnego minimum zakres ruchów oraz czas sprzątania. Przy zachwianiu tej kolejności może okazać się, że sprzątając górne partie mebli lub parapety, znów zabrudzimy podłogę, która została wcześniej odkurzona. To dokładanie sobie pracy, która może być frustrująca i mało efektywna. 

  • Na końcu umyj remontowane wnętrza

Ostatnim krokiem sprzątania po remoncie powinno być umycie wszystkich przestrzeni. Tu przydadzą się preparaty chemiczne oraz mop i ściereczki, dzięki którym dotrzesz nawet w najtrudniej dostępne miejsca. Przy zachowaniu takiej kolejności, sprzątanie po remoncie będzie dużo prostsze, choć i tak nie będzie należało do najłatwiejszych zadań. W takich sytuacjach warto skorzystać ze wsparcia profesjonalistów. 

czyszczenie lustra

Ile kosztuje sprzątanie po remoncie?

Remont mieszkania jest istotnym przedsięwzięciem, które na dłuższy czas zaburza codzienną rutynę. Nawet najmniejsze odnowienie pomieszczenia wiąże się z powstaniem kurzu, pyłu i innych zanieczyszczeń. Usunięcie tego bałaganu może być niekiedy procesem męczącym i długotrwałym. Potrzebny jest do tego również odpowiedni sprzęt i środki czystości, które umożliwią kompleksowe wyczyszczenie wszystkich zabrudzonych powierzchni.

Sprzątanie po remoncie przeprowadzić można zarówno na własną rękę, jak i z pomocą firmy sprzątającej. Druga opcja świetnie sprawdzi się osobom, które cenią sobie czas i wygodę. Warto zatem zapoznać się z tematem sprzątania po remoncie i usług oferowanych przez specjalistów. Więcej o tym przeczytasz w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury.

Kompleksowe sprzątanie po remoncie – dlaczego jest ważne?

Konieczność wysprzątania mieszkania po remoncie jest kluczowym elementem, który pozwoli cieszyć się pięknym pomieszczeniem. W przypadku gruntownego odnowienia wnętrza, zadanie to może wydawać się nieco przytłaczające. Mimo wszystko etap ten nie powinien być nigdy pomijany.

Aspekt zdrowotny

Każdy remont wiąże się z powstawaniem pyłu oraz innych zanieczyszczeń. Dłuższe wdychanie cząsteczek tego typu jest niebezpieczne dla zdrowia. Szczególnie szkodliwy jest pył wytwarzany z betonu, gipsu i wszelkich farb. Powoduje on uszkodzenia płuc oraz układu oddechowego. Zbyt długa ekspozycja na pyły może wywołać wiele chorób, jak np. zapalenie lub nawet nowotwór płuc.

Podczas remontu należy pamiętać o korzystaniu z zabezpieczenia w postaci maseczki ochronnej. Dodatkowo powinno się unikać zbyt długiej ekspozycji na pyły, nawet jeśli używamy środków ostrożności. Natomiast po zakończeniu wszelkich prac remontowych warto zabrać się za jak najszybsze sprzątanie. Świetnie sprawdzi się do tego specjalny odkurzacz przemysłowy, dzięki któremu pozbędziesz się pyłu nawet z najmniejszych zakamarków.

Estetyka

Kto nie chciałby jak najszybciej cieszyć się swoim świeżo wyremontowanym wnętrzem? Jedyną przeszkodą jest pozostawiony bałagan i zabrudzenia. Pięknie pomalowane ściany wiążą się często z plamami po farbie na podłodze i innych powierzchniach. Zdecydowanie szpecą one odnowiony pokój. Z tego względu istotne jest kompleksowe wyczyszczenie całego pomieszczenia.

Ponadto jeśli planujesz wstawić nowe meble, nie powinieneś tego robić, dopóki wszystkie poremontowe zanieczyszczenia nie zostaną sprzątnięte. Dzięki temu twoje wyposażenie nie będzie miało kontaktu z pyłem, kurzem i innymi zabrudzeniami. W ten sposób unikniesz wszelkich potencjalnych uszkodzeń nowych mebli.

odkurzanie biura

Firma sprzątająca po remoncie

Jeśli nie posiadasz wystarczająco dużo czasu na sprzątanie po remoncie, warto wynająć do tego specjalną firmę. Skorzystanie z zewnętrznej pomocy zdecydowanie odciąży Cię z obowiązku zorganizowania i przeprowadzenia całego procesu. W ten sposób oszczędzisz sobie dodatkowych nerwów i jedyne co Ci pozostanie, to cieszenie się efektami remontu.

Firmy sprzątające posiadają odpowiedni sprzęt, który kompleksowo wyczyści wszystkie powierzchnie. Zatrudniając wykwalifikowaną ekipę sprzątającą, nie musisz także dokupywać specyficznych środków chemicznych. Dodatkowo w czasie, gdy Twoje mieszkanie jest czyszczone możesz zająć się pracą lub też innymi czynnościami. Specjaliści posiadają odpowiednią wiedzę i doświadczenie, dzięki którym sprzątanie przebiegnie w błyskawicznym tempie.

Koszt usługi

Koszt takiej usługi zależy od kilku czynników. Przede wszystkim liczy się ilość pomieszczeń, które wymagają sprzątania, a także ich powierzchnia. Kolejną kwestią jest rodzaj i intensywność zabrudzeń. Na tej podstawie firma ustala liczbę pracowników potrzebnych do wykonania usługi.

Wszystkie powyższe aspekty często się od siebie różnią, dlatego też cena sprzątania po remoncie jest zazwyczaj ustalana w sposób indywidualny. Najlepszym rozwiązaniem, które pozwoli Ci uzyskać więcej informacji, będzie sprawdzenie oferty wybranej przez siebie firmy, a następnie skontaktowanie się z nią.

Dlaczego warto postawić na firmę sprzątającą po remoncie?

Skorzystanie z zewnętrznego wsparcia w procesie sprzątania po remoncie to nie tylko duża wygoda, ale również oszczędność czasu i nerwów. Profesjonalna firma sprzątająca specjalizuje się w takich zadaniach, jak sprzątanie mieszkań po remoncie i posiada do tego niezbędny sprzęt. Profesjonalizm i doświadczenie sprawią, że po takiej usłudze mieszkanie będzie gotowe do urządzenia według własnego uznania. Właściciel w ten sposób jest w stanie zaoszczędzić sporo nerwów i czasu. Z perspektywy może okazać się również, że takie profesjonalne wsparcie będzie również bardziej korzystne finansowo, ponieważ w tym czasie domownicy mogą zająć się innymi rzeczami. 

Wśród sprawdzonych partnerów, którzy pomogą Ci w sprzątaniu po remoncie, znajduje się między innymi firma Przemex. Marka ta posiada niezbędne doświadczenie i sprzęt, dzięki czemu będzie w stanie dokładnie posprzątać nawet po najbardziej złożonych remontach. Jeżeli szukacie wsparcie w tym zakresie, to warto sprawdzić ofertę tej marki.