PRZEMEX Lublin

sprzątanie mieszkań lublin

Sprzątanie nie należy do ulubionych czynności większości osób. Nic zatem dziwnego, że niemal każdy szuka różnego rodzaju lifehacków i sztuczek, które pozwalają na przyspieszenie poszczególnych etapów lub optymalizację obowiązków. Warto więc poznać kilka wskazówek od specjalistów z firmy sprzątającej, by poprawić efektywność pracy. 

Jak zorganizować sprzątanie mieszkań? Przedstawiamy 5 porad, dzięki którym będzie to prostsze, niż Ci się wydaje. Pamiętaj, że w razie potrzeby, warto skorzystać z oferty specjalistów zapewniających usługi sprzątające. Lublin to region, w którym ekipa PRZEMEX pomaga interesantom rozwiązać problemy związane ze sprzątaniem mieszkań, biur, firm itp. 

1. Zaplanuj proces sprzątania od A do Z

Generalne porządki bez szczegółowego planu działania? To zwyczajnie nie może się udać. Sprzątanie mieszkań “na ślepo” zajmie Ci o wiele więcej czasu, będzie bardziej męczące i istnieje ogromne ryzyko, że zwyczajnie zapomnisz o wielu rzeczach lub miejscach. Podziel więc plan na pomieszczenia i odznaczaj wszystkie wykonane prace, np.:

Salon Mycie okien

Ścieranie kurzy

Odkurzanie

Mycie podłóg

Sypialni Mycie okien

Ścieranie kurzy

Zmiana pościeli

Ułożenie rzeczy w szafach i szafkach

Odkurzanie

Mycie podłóg

Pokój dziecięcy Mycie okien

Ścieranie kurzy

Zmiana pościeli

Sprzątanie zabawek

Ułożenie rzeczy w szafach i szafkach

Odkurzanie

Mycie podłóg

Pokój gościnny Mycie okien

Ścieranie kurzy

Zmiana pościeli

Odkurzanie

Mycie podłóg

Łazienka Ścieranie kurzy

Odkurzanie

Mycie wanny/prysznica

Czyszczenie toalety

Mycie zlewu

Uzupełnienie środków czystości

Sprzątanie w szafkach i na półkach

Mycie podłóg

Kuchnia Mycie okien

Czyszczenie blatów i stołu

Ścieranie kurzy

Odkurzanie

Czyszczenie lodówki (również wewnątrz)

Mycie zlewu

Uzupełnienie środków czystości

Sprzątanie w szafkach i na półkach

Mycie podłóg

Korytarz Wytarcie kurzy

Sprzątanie w szafkach i na półkach

Mycie podłóg

 

Gdy wykonasz już jedną z ww. rzeczy, odznacz ją z listy. Widząc postęp na kartce lub w aplikacji, zadziała to na Ciebie w sposób motywujący. 

2. Zasada 15 minut – na czym to polega?

Nie możesz zmobilizować się do sprzątania? Gdy zaczniesz, odpuszczasz po godzinie i nie wracasz do tego? Zasada 15 minut może okazać się dla Ciebie tzw. złotym środkiem, który pozwoli Ci posprzątać mieszkanie w sposób efektywny. 

Masz już plan sprzątania? Zacznij realizować założone cele i ustaw timer na 15 minut (np. w telefonie). Po tym czasie zrób przerwę 5-10 minut (w zależności ile czasu potrzebujesz) i po prostu odpocznij (ustawiając timer). Następnie zacznij działać dalej. Nie rzucaj się również na głęboką wodę. Zbyt ambitne cele mogą okazać się demotywujące, gdy po 2-3 godzinach sprzątania, nie będzie widać końca. 

3. Zaangażuj domowników 

Poproś bliskich o pomoc. Sprzątanie mieszkań powinno być pracą wspólną – w końcu razem mieszkacie i tym samym każdy dokłada swoją “cegiełkę” do stanu otoczenia. Nie bądź jednak kierownikiem projektu, który wyznacza zadania i obowiązki. Usiądźcie razem przy stole i niech każdy wybierze zakres obowiązków.   

Jak poradzić sobie z tym w biurze? Przede wszystkim musisz dawać przykład pracownikom. Nie wymagaj od specjalistów biurowych, że będą oni po godzinach odkurzać lub zmywać podłogi. Jako szef lub osoba odpowiedzialna za zarządzanie zespołem, nie bój zmyć naczynia, czy sięgnąć po odkurzacz. Pracownicy na pewno docenią Twoje starania i zwyczajnie zaczną sprzątać również po sobie, utrzymując odpowiedni poziom czystości w obiekcie firmy. 

4. Zasada odkładania na miejsce

Chcesz mieć mniej pracy? Staraj się wprowadzić profilaktykę. Odkładaj przedmioty na miejsce i na bieżąco pozbywaj się zanieczyszczeń (np. plam na podłodze). Początkowo nie jest proste. Drastyczna zmiana nawyków nie wejdzie Ci w krew z dnia na dzień. Z czasem jednak zauważysz zmiany, dzięki którym generalne porządki zajmą Ci mniej czasu.  

Warto zauważyć, że jeśli Twój dom będzie w tzw. lepszym stanie i zdecydujesz się na pomoc specjalistów z firmy sprzątającej, koszt usługi będzie niższy. Zasada odkładania na miejsce pomoże Ci zatem zaoszczędzić czas i pieniądze. 

5. Wsparcie profesjonalistów z firmy sprzątającej – Lublin dla Twoich potrzeb

W dalszym ciągu brakuje Ci czasu? Wolisz skupić się na innych obowiązkach, które przyniosą Ci wymierne korzyści?  Zaufaj specjalistom i zobacz, co do zaoferowania mają firmy sprzątające. Lublin jest miejscowością, w której do dyspozycji masz fachowców PRZEMEX. Z ich pomocą rozwiążesz każdy problem – niezależnie, czy chodzi o sprzątanie mieszkań, biur, hal magazynowych i produkcyjnych, biurowców, czy posesji.