PRZEMEX Lublin

Dezynfekcja laptopa

Zapewnienie pracownikom odpowiedniego poziomu czystości i higieny miejsca pracy to podstawa, o którą powinien zadbać każdy pracodawca. W Dobie międzynarodowej pandemii COVID-19, tradycyjne sprzątanie i przecieranie mebli może okazać się niewystarczające – zwłaszcza w miejscach, w których specjaliści mają bezpośredni kontakt z klientami i gośćmi. Dezynfekcja jest więc jedną z najważniejszych czynności, o której należy pamiętać. Sprawdź również, co do zaoferowania ma profesjonalna firma sprzątająca. Lublin i okolice miasta to przede wszystkim oferta firmy PRZEMEX. Zobacz więc, jak zespół doświadczonych fachowców może Ci pomóc i przekonaj się, że współpraca w zakresie dezynfekcji sprzętu biurowego podniesie nie tylko ochronę ich zdrowia i życia, ale i morale pracowników.

Meble i narzędzia pracy – jak je dezynfekować?

Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wiele bakterii przenosimy przez bezpośredni kontakt z narzędziami elektronicznymi i jak częsty mamy z nimi kontakt. Wystarczy jedno dotknięcie myszki, klawiatury, drukarki, czy nawet laptopa, tabletu lub smartfona (którego przystawiamy do twarzy). Jako że sprzęt elektroniczny nie przepada za kontaktem z wilgocią i wodą, podczas dezynfekcji urządzeń elektronicznych należy wykorzystywać odpowiednie narzędzia i środki czyszczące.

Środki czystości – postaw na najwyższą jakość usług

Regularność i rzetelność nie przyniesie satysfakcjonujących rezultatów, jeśli przy realizacji dezynfekcji sprzętu biurowego nie zostaną wykorzystane odpowiednie preparaty. W Ofercie sklepów znaleźć można specjalne produkty dedykowane dla urządzeń elektronicznych. Wygodną alternatywą są także specjalne chusteczki, które wcześniej zostały nasączone określonym środkiem chemicznym. Ich ceny bywają jednak stosunkowo wysokie – zwłaszcza w przypadku średnich i dużych przedsiębiorstw, które zapewniają stanowiska stacjonarne przynajmniej kilkudziesięciu pracownikom. W takim momencie idealnym rozwiązaniem będzie współpraca z firmą sprzątająca, która posiada już niezbędny zestaw narzędzi.

Jakich narzędzi używać?

Jeśli firma nie zdecyduje się na zakup nawilżonych chusteczek dedykowanych elektronice (np. ze względu na wysoki koszt), należy zainwestować w ręczny opryskiwacz niewielkich rozmiarów, który zawsze będzie pod ręką. Oczywiście nie wolno zapominać o jednorazowych chusteczkach, które pozwolą na higieniczne przetarcie powierzchni mebla lub sprzętu elektronicznego. Podczas pandemii COVID-19 jest to standard – zwłaszcza w miejscach, w których pracownicy przyjmują klientów w trybie stacjonarnym.

Jak często dezynfekować sprzęt biurowy?

Jeśli urządzenia elektroniczne posiadają kontakt wyłącznie z jedną osobą (co zazwyczaj zdarza się w przypadku laptopów, klawiatur i myszy komputerowych), jednorazowe przetarcie urządzeń i akcesoriów przed rozpoczęciem pracy powinno być wystarczające. Dla sprzętu elektronicznego wykorzystywanego przez wielu specjalistów w firmie (np. kserokopiarek, drukarek lub nawet ekspresów do kawy) warto dezynfekować je kilkukrotnie – w zależności od częstotliwości eksploatacji.

Firmy przyjmujące klientów stacjonarnie, zobligowane są do tego, by szczególnie dbać o czystość i higienę miejsca pracy. Każdy kontakt z potencjalnym interesantem powinien być bezpieczny dla obydwu stron. Oznacza to, że stanowisko pracy musi być zabezpieczone przy pomocy szyby z pleksi, a na terminalach powinny znajdować się jednorazowe foliowe naklejki. Blaty i lady należy regularnie dezynfekować po każdym kontakcie z klientami.

Chcesz mieć pewność, że Twój sprzęt biurowy i meble zostaną odpowiednio zdezynfekowane? Skorzystaj z profesjonalnego wsparcia ekspertów, którzy dysponują nie tylko wiedzą, ale i odpowiednimi narzędziami. Firma sprzątająca PRZEMEX to zespół specjalistów realizujących zadania w obrębie Lublina. Jeśli chcesz poznać pełną ofertę i zakres współpracy, wystarczy skontaktować się z nimi telefonicznie lub mailowo i umówić się na spotkanie. Wejdź na stronę Doczyszczanie.pl i sprawdź, jak PRZEMEX może Ci pomóc rozwiązać problemy związane z dezynfekcją sprzętu biurowego.