PRZEMEX Lublin

auto w zimowej scenerii

Zima potrafi być uciążliwa. Poza pięknym krajobrazem przynosi mróz, gołoć i intensywne opady śniegu. Jak wiemy, trudne warunki atmosferyczne wymagają podjęcia specjalistycznych środków i wyposażenia się w dostosowany do pogody sprzęt. Jak sprawnie i szybko odśnieżyć podjazd? Jakie działania należy zastosować, aby jako właściciel nieruchomości przygotować najbliższy teren do bezpiecznego użytkowania podczas zimowej pory.

Poznaj sprawdzone i najskuteczniejsze metody radzenia sobie z porannym mrozem bądź świeżą warstwą opadów, i szybko oczyść swój podjazd. Oszczędź czas i pieniądze i skorzystaj z podpowiedzi naszych specjalistów. Z naszą firmą PRZEMEX zima Cię nie zaskoczy!

Odśnieżanie podjazdu – uciążliwe, choć konieczne

Przygotowanie i oczyszczanie podjazdu z zalegającego śniegu nie należy do najprzyjemniejszych, zimowych obowiązków. Poranny pośpiech i czasem niedbałe odśnieżanie to coś, z czym spotkał się każdy właściciel posesji. Czynności nie wolno jednak lekceważyć. Warto zarezerwować jej kilka dodatkowych minut i właściwie przygotować teren do użytkowania. Zagwarantuje to nie tylko bezpieczną i komfortową podróż zarówno Tobie, jak i pozostałym przechodniom.

Przypominamy! Zgodnie z Polskim prawem, za odśnieżanie podjazdu i chodnika przy terenie posesjo, odpowiada właściciel lub zarządca budynku. Nieodśnieżony, śliski chodnik lub podjazd przed posesją może podlegać karze grzywny do 1500 zł, lub karą nagany.

W sytuacji wypadku i doznania urazu przez przechodnia sprawa robi się dużo poważniejsza. W takiej sytuacji wszelkie obrażenia stanowią podstawę do roszczeń o odszkodowanie na podstawie art. 415 w zw. z art. 444 kodeksu cywilnego. Odszkodowanie, w zależności od powagi sytuacji i doznanych obrażeń, może wahać się od kilkuset złotych, nawet po 10 000 zł. Warto więc systematycznie dbać o czystość podjazdu i przydrożnego chodnika.

Jako profesjonalna firma sprzątająca, przedstawimy Ci kilka sprawdzonych sposobów, które nie tylko zwiększą efektywność Twojej pracy, ale także pozwolą zaoszczędzić czas i pieniądze, które wydasz jedynie na sprawdzony sprzęt.

Niezbędne akcesoria – czyli jak pokonać zimowe opady

Do usunięcia nowopowstałej warstwy śniegu, najlepiej sprawdzi się powszechnie używana szufla. Nierzadko jednak zima weryfikuje jego przydatność, wygodę użytkowania i przede wszystkim jakość. Najpopularniejszym urządzeniem do odśnieżania są zwykłe, plastikowe szufle. Wykonane z tworzywa sztucznego są lekkie i tanie, jednak nadają się do zgarniania śniegu z niedużych powierzchni. Co więcej, plastikowa szufla nie poradzi sobie podczas skuwania lodu.

Warto więc zainwestować w szuflę stalową, bądź aluminiową, która świetnie poradzi obie nawet ze zlodowaciałym śniegiem. Dobrą alternatywą są również szerokie szufle, których krawędź wzmocniona jest listwą aluminiową. Dzięki temu produkt nie jest narażony na ścieranie i zniszczenia.

Do odśnieżania nierównej nawierzchni, np. z kostki brukowej lepiej wybrać łopatę z gumowym wykończeniem szufli. Narzędzie nie będzie ścierało się o kamień i nie będzie generowało nieprzyjemnego hałasu. Co więcej, elastyczna guma nie będzie zahaczała o nierówności i łączenia kostki pozwalając na swobodne odśnieżanie. W odpowiedni zestaw warto wyposażyć się jeszcze przed nadejściem intensywnych opadów.

Zmrożony podjazd pokryty lodem – jak zapobiegać i przyspieszyć czyszczenie

W walce z zamarzniętą kostką najczęściej stosuje się preparaty, które topią śnieg i zapobiegają zlodowaceniu ubitego śniegu. Przydatne będą preparaty, takie jak sól drogowa lub granulat do odladzania. Zalecamy stosować sól jedynie w ostateczności, ponieważ chlorek sodu jest szkodliwy dla roślinności, przyspiesza korozję karoserii auta oraz pozostawia nieestetyczny, biały nalot na obuwiu.

Warto więc zainwestować w specjalistyczny granulat drogowy, który jest wydajniejszy i bezpieczniejszy niż sól. Co więcej, efekty jego działania, można zaobserwować w temperaturze dochodzącej nawet do -40°C. Tanim i często praktykowanym sposobem, jest posypywanie oblodzonej nawierzchni piachem. Co prawda nie rozpuszcza on lodu, ale zwiększa tarcie na podłożu, dzięki czemu minimalizuje poślizg.

Jeśli pragniesz poznać więcej sprawdzonych sposobów związanych ze sprzątaniem, wejdź na bloga doczyszczanie.pl, gdzie znajdziesz wszelkie niezbędne informacje.  Sprawdź również naszą pełną ofertę! W usługach zimowych proponujemy współpracę w obrębie odśnieżania podjazdów, chodników, parkingów czy miejskich skwerów na terenie Lublina. Obsługujemy zarówno pojedyncze zlecenia, jak i projekty oparte na umowie. Zaufaj profesjonalistom i dołącz do grona zadowolonych Klientów.