PRZEMEX Lublin

Sprzątanie powierzchni biurowych

Sprzątanie biura ma bezpośredni wpływ na sposób, w jaki firma jest postrzegana przez kontrahentów i klientów. Jednocześnie czyste i zadbane biuro sprzyja bardziej wydajnej pracy i przekłada się na dobre samopoczucie pracowników, pośrednio wpływając również na ich stosunek do klienta. Dlatego sprzątanie powierzchni biurowych powinno być przeprowadzane regularnie, a biura utrzymywane w wysokim standardzie czystości niezależnie od tego czy składają się na nie niewielkie gabinety przy przestronne powierzchnie typu open space.

Sprzątanie powierzchni biurowych to jedna z tych usług, które bezdyskusyjnie opłaca się outsourcingować, korzystając tym samym z doświadczenia oraz know-how wykwalifikowanej firmy sprzątającej. Jedną z takich firm jest marka Przemex, świadcząca swoje usługi na terenie Lublina i okolicznych miejscowości. Doczyszczanie powierzchni biurowych, regularne sprzątanie biura przez pracowników firmy zewnętrznej, korzystanie z usług specjalistycznych – jakie korzyści przyniesie nam współpraca z marką Przemex?

Sprzątanie biura – korzyści z outsourcingu usług porządkowych

Jako przedsiębiorca doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, że wszelkie czynności dodatkowe wykonywane przez pracowników Twojej firmy przekładają się na spadek produktywności. Relokując zasoby zaangażowane w utrzymywanie powierzchni biurowych i koncentrując je na podstawowej działalności firmy możesz znacząco podnieść jej wydajność, a w efekcie wyniki finansowe. Dlatego sprzątanie biura czy doczyszczanie powierzchni po wszelkiego rodzaju remontach warto powierzyć firmie zewnętrznej. Dzięki temu zasoby Twojej firmy pozostają wolne i mogą być efektywnie aangażowane w realizację misji marki.

W praktyce miesięczny koszt usług czyszczących jest znacznie niższy do kosztów, jakie realizujące te same prace ponosi Twoja firma. To oznacza, że powierzając sprzątanie powierzchni biurowych profesjonalistom nie tylko uwalniasz zasoby firmy, ale jednocześnie generujesz realne oszczędności finansowe.

Kolejną korzyścią outsourcingu usług porządkowych w obiektach biurowych jest ich realizacja zgodnie z góry określonym harmonogramem. W obiektach, których pracownicy samodzielnie dbają o utrzymanie biura prace porządkowe są wykonywane okazjonalnie, co wynika z konieczności realizacji podstawowych obowiązków zawodowych na poszczególnych stanowiskach pracy. Pracownicy firmy zewnętrznej to osoby odpowiedzialne tylko i wyłącznie za utrzymanie porządku, co pozwala im na regularną i skrupulatną pracę oraz realizację poszczególnych zadań – mycia okien, prania mebli tapicerowanych, czyszczenia wykładzin – zgodnie z określonym planem. Dzięki temu biuro jest zawsze czyste i zadbane, a standard czystości obiektu pozostaje na niezmiennie wysokim poziomie niezależnie od intensywności pracy pracowników biurowych w danym okresie.

Wśród licznych zalet outsourcingu usług sprzątania biur i doczyszczania powierzchni, jakie oferuje Przemex warto wskazać na dostęp do profesjonalnego zaplecza, w ramach którego pracownicy firmy czyszczącej mogą wykorzystywać w codziennej pracy profesjonalne środki myjąco-czyszczące, narzędzia i maszyny. To sprawia, że pracują szybciej i jeszcze bardziej skutecznie. Ty zaś, jako właściciel firmy korzystającej z usług porządkowych nie musisz się martwić o regularne uzupełnianie zapasów chemii czyszczącej, czy też zapewnienie przestrzeni magazynowej do przechowywania maszyn sprzątających.

Czy opłaca się zlecać sprzątanie małych biur?

Powszechnym stało się przekonanie, że zlecanie sprzątania małych biur i niewielkich powierzchni biurowych jest nieopłacalne. Jest to przekonanie błędne. Obecnie zdecydowana większość profesjonalnych firm sprzątających dostosowuje zakres świadczonych usług do rzeczywistych potrzeb klienta, co przekłada się na elastyczne zarządzanie kosztami usług. Dodatkowo, klienci podejmujący stałą współpracę z daną firmą mogą liczyć na bardziej korzystne warunki cenowe niż osoby zlecające usługi sprzątania biur w trybie okazjonalnym lub doraźnym.