PRZEMEX Lublin

Kobieta dezynfekująca kuchnię

Mianem dezynfekcji określamy działania mające na celu całkowite usunięcie lub maksymalną redukcję drobnoustrojów chorobotwórczych za pomocą środków chemicznych i fizycznych. Regularnej dezynfekcji poddaje się pomieszczenia szczególnie narażone na szkodliwe drobnoustroje, jak również przestrzenie sprzyjające formowaniu się skupisk ludzkich. Profesjonalna dezynfekcja pomieszczeń likwiduje bakterie i wirusy, jednocześnie niwelując przykre zapachy. Na czym polega dezynfekcja pomieszczeń? Jakie pomieszczenia poddaje się dezynfekcji? Gdzie na terenie miasta Lublin szukać firmy specjalizującej się w przeprowadzaniu dezynfekcji?

Dezynfekcja pomieszczeń – regularna czy doraźna?

Profesjonalnej dezynfekcji poddaje się pełne spektrum pomieszczeń – od przestrzeni mieszkalnych, po użytkowe. W zależności od specyfiki pomieszczeń oraz potrzeb dezynfekcja może być wykonywana regularnie lub traktowana jako zabieg doraźny, którego zadaniem jest likwidacja określonego zagrożenia powstałego w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Dezynfekcja doraźna znajduje zastosowanie m.in. w pomieszczeniach, które zostały zalane fekaliami, jak i w mieszkaniach oraz pomieszczeniach po zmarłych. Dezynfekcji poddaje się również kontenery i pojemniki na odpady, co pozwala zniwelować nie tylko zagrożenie o charakterze biologicznym, ale również przykre zapachy. Regularna dezynfekcja pomieszczeń najczęściej ma lub powinna mieć miejsce w obiektach szczególnie narażonych, a więc placówkach służby zdrowia (publicznych i prywatnych), placówkach oświatowych, obiektach biurowych, wielkopowierzchniowych przestrzeniach komercyjnych, obiektach sportowo-rekreacyjnych (klubach fitness, pływalniach, siłowniach). Szczególnie teraz, regularna i skrupulatna dezynfekcja pomieszczeń oraz obiektów zwiększa bezpieczeństwo osób w nich przebywających. Oczywiście, dezynfekcji można poddawać nie tylko pomieszczenia oraz powierzchnie się w nich znajdujące. Zastosowanie odpowiednich środków i narzędzi pozwala na skuteczne dezynfekowanie także powierzchni znajdujących się na zewnątrz.

Jak wygląda proces dezynfekcji pomieszczeń?

Dezynfekcja pomieszczeń może przybierać różne formy. To zależy od stosowanych preparatów oraz narzędzi i urządzeń. Dezynfekowane powierzchnie mogą być wyłącznie opryskiwane preparatami lub opryskiwane i wycierane. Coraz częściej do dezynfekcji wykorzystuje się również właściwości pary wodnej podawanej pod wysokim ciśnieniem. Dobór metod i technik dezynfekcji każdorazowo powinien być dostosowany do potencjalnych zagrożeń, a jednocześnie do specyfiki dezynfekowanych pomieszczeń.

Zlecając dezynfekcję pomieszczeń lub całych obiektów należy pamiętać o tym, że na czas dezynfekcji pomieszczenia powinny być puste. W przypadku większości środków stosowanych obecnie w celach dezynfekcji profilaktycznej z pomieszczeń możemy korzystać praktycznie do razu po zakończeniu ich odkażania. Nie jest to jednak zasada. Dlatego zawsze warto dopytać firmę przeprowadzającą dezynfekcję, czy zastosowany środek nie wymaga dłuższego okresu karencji. Jeśli zależy nam na bezpiecznej i ekologicznej dezynfekcji najlepiej sięgnąć po parę wodną – podawana w wysokiej temperaturze i pod wysokim ciśnieniem skutecznie myje i dezynfekuje powierzchnie. Jednak nie jest to metoda uniwersalna i nie sprawdza się na wszystkich powierzchniach, czego należy mieć świadomość.  

Profesjonalna dezynfekcja Lublin – do kogo się zgłosić?

Klientów z terenu miasta Lublin poszukujących wsparcia w aspekcie dezynfekcji pomieszczeń i obiektów zapraszamy do kontaktu z marką Przemex. Przemex posiada wieloletnie doświadczenie w specjalistycznej dezynfekcji pomieszczeń, co przekłada się na  wysoką skuteczność działania w każdych warunkach. Dodatkowym atutem wyboru marki Przemex jest możliwość przeprowadzenia dezynfekcji pomieszczenia w niestandardowych godzinach, a więc poza godzinami pracy danej placówki. To bardzo duże udogodnienie, w szczególności w przypadku placówek, takich jak żłobki, przedszkola czy sale zabaw dla dzieci.