PRZEMEX Lublin

Rozmowa pracowników

Pandemia koronawirusa to okres, w którym firmy często przechodzą na pracę zdalną, chcąc zminimalizować kontakty swoich pracowników z innymi ludźmi  i w ten sposób uniknąć infekcji. Jednak nie zawsze możliwa jest praca w domu. Co robić w takiej sytuacji? Jedyną metodą na stawianie czoła pandemii jest przestrzeganie przepisów BHP oraz regularna dezynfekcja pomieszczeń.

Dezynfekcja – skuteczny środek przeciwko Covid-19

Prawidłowo przeprowadzona dezynfekcja pomieszczeń znacząco redukuje szansę rozprzestrzeniania się koronawirusa i skutecznie likwiduje pozostałe drobnoustroje (nie zapominajmy, że inne choroby zakaźne nadal istnieją). Jest ona wskazana nie tylko w miejscach, które odwiedzają osoby z zewnątrz – jak saloniki prasowe czy sklepy spożywcze – ale także w biurach i firmach, gdzie pracują tylko osoby zatrudnione i nikt obcy nie ma tam wstępu. A dlaczego? Odpowiedź jest prosta – ponieważ każdy pracownik na drodze do miejsca pracy ma szansę natknąć się na osobę, będącą nosicielem Covid-19. Może do tego dojść zarówno w środkach komunikacji publicznej, jak i po prostu na ulicy.

Dlatego warto pomyśleć o dezynfekcji biur, punktów usługowych oraz większych miejsc, jak np. hale produkcyjne czy parki maszynowe. Ostrożności nigdy dość, a straty, jakie poniesie firma w przypadku pojawienia koronawirusa i związanej z tym konieczności tymczasowego zawieszenia działalności, będą znacznie większe od kosztów profesjonalnej dezynfekcji pomieszczeń.

Dlaczego samemu lepiej nie przeprowadzać dezynfekcji?

Dwa główne powody, dla których samodzielna dezynfekcja pomieszczeń jest złym pomysłem, to: wiedza i sprzęt. Chociaż przeprowadzenie dezynfekcji może wydawać się prostą czynnością, to jednak trzeba dokładnie wiedzieć, jak to zrobić i na jakie elementy zwracać uwagę, aby mieć pewność, że została przeprowadzona należycie. Rzecz druga to specjalistyczny sprzęt, niezbędny do tej operacji. Ma on wartość co najmniej kilku tysięcy złotych, a składają się na to stroje ochronne, opryskiwacze oraz zamgławiarki.

Co tu ukrywać – nie zawsze w budżecie firmy znajdują się środki umożliwiające zakup tego sprzętu oraz wysłanie pracownika na specjalistyczne szkolenie dotyczące dezynfekcji. Kto pomoże w takiej sytuacji?

Powierz walkę z pandemią fachowcom!

Usługę dezynfekcji oferują często firmy sprzątające. Wiele z nich ma wśród swoich usług nie tylko standardowe sprzątanie biurowców czy sprzątanie biura, ale również kompleksową ofertę dezynfekcji. Są przygotowane na oczyszczanie z drobnoustrojów pomieszczeń różnej wielkości – a fachowa wiedza pracowników pomoże w określeniu, jaka metoda oczyszczania będzie najlepsza.

Przemex to właśnie taka firma sprzątająca. Lublin to miasto, na terenie którego świadczy swoje usługi. Posiada wieloletnie doświadczenie w dezynfekowaniu pomieszczeń, dzięki czemu jest w stanie dobrać najskuteczniejszą metodę do poziomu zagrożenia zdrowia. Należy pamiętać, ze każde pomieszczenie ma inną specyfikę i na przykład wspomniany wcześniej salonik prasowy będzie wymagać zastosowania innych środków, niż biuro księgowe.

Jak często należy przeprowadzać dezynfekcję?

Regularność dezynfekowania pomieszczeń zależy od wspomnianej specyfiki. W miejscach o dużym przepływie ludzi jest ona polecana nawet każdego dnia, a w innych zależy to od ilości pracowników, przeciętnej liczby osób odwiedzających miejsce, itp.

Sam proces dezynfekcji wymaga pustych pomieszczeń, dlatego powinien odbywać się dopiero po godzinach pracy. Ponieważ Przemex to firma sprzątająca Lublin, nie ma problemu, aby jej pracownicy pojawili się na terenie tego miasta w wyznaczonej godzinach i solidnie zajęli likwidacją potencjalnego zagrożenia.

Dezynfekcja to również prestiż dla firmy!

Proces dezynfekcji to nie tylko zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom, ale również dobre działanie reklamowe – klienci chętniej odwiedzać będą biuro lub sklep, w którym przeprowadzane są regularne dezynfekcje, dlatego warto poinformować ich o tym stosowną informacją umieszczoną np. na drzwiach wejściowych.